Eiro grupa: Kiprai jāatrisina banku un naudas atmazgāšanas problēmas, Mixnews.lv

Eiro grupa: Kiprai jāatrisina banku un naudas atmazgāšanas problēmas

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 11:43

Eiro zonai ir mērķis martā vienoties par finanšu palīdzību Kiprai, bet šai valstij vispirms ir jāatrisina banku un naudas atmazgāšanas problēmas, pirmdien paziņoja eiro grupas (eiro zonas valstu finanšu ministru grupas) vadītājs Jerūns Dijselblūms, ziņo BNS-AFP.

Nīderlandes finanšu ministrs Jerūns Dijselblūms pirmdien vadīja savu pirmo sēdi eiro grupas vadītāja statusā, un tajā tika spriests par finanšu palīdzības sniegšanu Kiprai. Ministri šajā sēdē ierosināja veikt auditu par pasākumiem, kurus Kipra īsteno naudas atmazgāšanas novēršanai caur vietējām bankām.

"Šoreiz diskusijas bija koncentrētas uz atlikušajām neskaidrībām, kuras attiecas uz pasākumiem pret naudas atmazgāšanu. Starptautiskais valūtas fonds (SVF) tieši pēta esošos likumus. Pēc tam mēs apspriedām iespējamu novērtējuma veikšanu par to, kā tiek īstenoti šie likumi," žurnālistiem sacīja Dijselblūms.

Eiro grupas vadītājs sacīja, ka starptautisko kreditoru trijniekam - Eiropas Komisijai, Eiropas Centrālajai bankai un SVF - ir ierosināts nedēļas laikā vienoties par to, kā tiks veikts šāds audits ar specializētas privātfirmas piedalīšanos.

Kiprā 17.februārī notiks prezidenta vēlēšanas. Ir gaidāms, ka pēc šīm vēlēšanām līdz marta beigām ar Eiropas Savienību (ES) tiks saskaņota programa par finanšu palīdzību Kiprai. Daudzas eiro zonas valstis, pirmām kārtām Vācija, tomēr negrib glābt Kipras bankas, jo uzskata tās par naudas atmazgāšanas kanālu galvenokārt kapitāliem no Krievijas. Līdz ar to audits par pasākumiem, kurus Kipra īsteno naudas atmazgāšanas novēršanai caur vietējām bankām, ir nosacījums tam, lai Kiprai tiktu piešķirti finanšu līdzekļi banku rekapitalizācijai.

Dijselblūms atzina, ka Kiprā esošās situācijas dēļ ir jārīkojas ātri.

"Mums martā jāpieņem lēmums. Jābūt pārliecinātiem ne vien par to, ka pastāv šādi likumi, bet arī par to, ka finanšu institūcijas tos praktiski īsteno," uzsvēra Dijselblūms.

Foto: no vietnes boxsat.com

Komentāri