Jaunzēlandes deputāts aicina aizliegt musulmaņiem lidot lidmašīnās, Mixnews.lv

Jaunzēlandes deputāts aicina aizliegt musulmaņiem lidot lidmašīnās

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 12:32

Jaunzēlandes parlamenta loceklis Ričards Prosers nodēvējis islāmu par "akmens laikmeta reliģiju" un paudis viedokli, ka musulmaņu vīriešiem vajadzētu aizliegt lidot lidmašīnās, jo vairums teroristu ir "dusmīgi jauni musulmaņu vīrieši, kuri ienīst Rietumus", ziņo LETA-AFP.

Jaunzēlandes Pirmās partijas politiķa komentāri jau izraisījuši plašu nosodījumu sabiedrībā, tostarp premjerministra Džona Keja kritiku. Premjers paziņojis, ka Prosera komentāri ir šausmīgi.

"Ja esat jauns vīrietis vecumā no aptuveni 19 līdz aptuveni 35 [gadiem] un esat musulmanis vai izskatāties pēc musulmaņa, vai nākat no musulmaņu valsts, tad neesat aicināts ceļot nevienā no Rietumu aviolīnijām," rakstā žurnālam "Investigate" paziņojis Prosers.

"Es nestāvēšu malā, kamēr manas meitas tiesības un brīvību un citu jaunzēlandiešu un rietumnieku [tiesības uz brīvību] nomelno nožēlojams bars sievietes nīstošu alu cilvēku," uzsvēris politiķis.

Jaunzēlandes Pirmās partijas līderis Vinstons Pīterss paudis viedokli, ka partijas biedra Prosera izteikumi ir ekstrēmi un vienpusēji.

"Tas ir ekstrēms skatījums uz ļoti ekstrēmu jautājumu, bet nevar visus bāzt vienā maisā. Kur ir tā puse, kas saka: "Es nerunāju par šo cilvēku grupu, lielo vairākumu musulmaņu cilvēku, kas ievēro likumu un ir miermīlīgi?"," norādīja Pīterss.

Nosodot Prosera komentārus, premjerministrs Kejs norādīja, ka politiķis jau agrāk aicinājis aizliegt visu augumu nosedzošo tradicionālo musulmaņu tērpu un tagad tīšām centies apvainot musulmaņus.

"Tas ir stulbi un bija ar iepriekšēju nodomu," uzsvēra premjers.

Bijušais Leiboristu partijas politiķis Kelvins Deiviss Prosera izteikumus tviterī komentējis, pārfrāzējot amerikāņu rakstnieku Marku Tvenu.

"Labāk palikt klusu un ļaut visiem domāt, ka esi idiots, nevis atvērt muti un to apstiprināt," norādījis Deiviss.

Foto: no vietnes ybbn.blogspot.com

Komentāri