Nespēja nodrošināt apsardzi Londonas olimpiādē G4S izmaksā 57 miljonus latu, Mixnews.lv

Nespēja nodrošināt apsardzi Londonas olimpiādē G4S izmaksā 57 miljonus latu

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 14:25

Londonas olimpisko spēļu organizatoru nolīgtās privātās apsardzes firmas G4S zaudējumi saistībā ar nespēju nodrošināt nepieciešamo apsargu skaitu pagājušā gada grandiozākajā sporta notikumā sasniedz 70 miljonus Lielbritānijas mārciņu (57 miljonus latu), otrdien paziņoja kompānija, ziņo BNS-AFP.

Iepriekš tā norādīja, ka olimpisko spēļu apsardzes līgums kompānijai radījis līdz 50 miljonu mārciņu (44 miljonu latu) lielus zaudējumus.

G4S neizpildīto līguma saistību dēļ Lielbritānijas valdībai bija jānorīko papildu 4700 karavīru apsardzei olimpiskajās spēlēs, tādējādi par drošību spēļu laikā gādāja 18 200 Lielbritānijas bruņoto spēku karavīru.

Kompānija, kas mēnešiem ilgi bija iesaistīta sarunās ar Londonas olimpisko spēļu organizatoriem par kompensāciju, arī paziņoja, ka papildu izmaksas 18 miljonu mārciņu (14,7 miljonu latu) apmērā radīja papildu izdevumi, piemēram, labdarības ziedojumi, nodevas, sponsorēšanas un mārketinga tēriņi.

G4S ģenerāldirektors Niks Baklss teica, ka "Lielbritānijas valdība ir grupai nozīmīgs klients, un mēs jutām, ka mūsu interesēs ir lietu izbeigt taisnīgi un profesionāli, bez garām tiesvedībām".

2012.gada vasarā divas nedēļas pirms 30.vasaras olimpisko spēļu atklāšanas 27.jūlijā kompānija, kas ar spēļu organizatoriem bija noslēgusi 284 miljonus mārciņu (252 miljonus latu) vērtu līgumu, atzina, ka nespēs nodrošināt līgumā noteikto 10 400 cilvēku lielo apsardzes dienestu olimpisko spēļu norises vietās.

Lielbritānijas parlaments sāka izmeklēšanu pret G4S par saistību neizpildi.

Viena no pasaules lielākajām apsardzes kompānijām G4S solīja segt izmaksas, ko prasīja papildu karavīru izvietošana.

Lai gan uz Baklsu tika izdarīts spiediens atkāpties no amata, viņš to neizdarīja. Septembrī G4S paziņoja, ka saistībā ar olimpisko spēļu laikā ciesto neveiksmi darbu uzņēmumā pamet tā izpilddirektors Deivids Teilors-Smits un globālo jautājumu direktors Īens Horsmens-Sjūels.

Komentāri