"Ryanair": Brisele gatavojas bloķēt "Aer Lingus" pārņemšanu, Mixnews.lv

"Ryanair": Brisele gatavojas bloķēt "Aer Lingus" pārņemšanu

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 18:05

Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" otrdien paziņoja, ka Eiropas Komisija (EK) plāno bloķēt tās centienus pārņemt konkurentu "Aer Lingus", pamatojoties uz negodīgu konkurenci, ziņo LETA-AFP.

""Ryanair" šorīt sanāksmē ar EK tika informēta, ka EK plāno aizliegt "Ryanair" izteikto piedāvājumu "Aer Lingus", neskatoties uz to, ka "Ryanair" novērsusi visas konkurences bažas, kas tika izteiktas Eiropas Savienības (ES) iebildumos un pārskata procesa laikā," norāda lidsabiedrība.

"Ryanair" jau divreiz centusies pārņemt "Aer Lingus" kontroli, taču katru reizi saskārusies ar EK un Īrijas valdības pretestību.

"Ryanair" patlaban pieder gandrīz 30% "Aer Lingus" akciju.

Janvāra nogalē "Ryanair" paziņoja, ka tā pārstrādājusi savu Īrijas aviokompānijas "Aer Lingus" pārņemšanas plānu, paužot viedokli, ka jaunie ierosinājumi palīdzēs "Ryanair" iegūt EK apstiprinājumu šī darījuma īstenošanai.

Aviokompānijas preses pārstāvis Robins Kīlijs otrdien pavēstīja: "No šorīt notikušās tikšanās ir skaidrs, ka, lai arī kādu plānu "Ryanair" nepiedāvātu, mēs nesaņemsim godīgu attieksmi un mums tiks noteikti aizliegumi, neskatoties uz konkurences noteikumiem."

"Šis lēmums ir skaidri politisks, lai apmierinātu šaurās, pilnvarotās Īrijas valdības intereses, un tas nav balstīts uz konkurences likumiem," sacīja Kīlijs.

"Ryanair" pērnā gada jūlijā piedāvāja iegādāties Īrijas valdībai piederošās "Aer Lingus" akcijas, taču Dublina noraidījusi šo piedāvājumu un pagājušajā mēnesī oficiāli paziņoja, ka akcijas nepārdos.

Īrijas valdībai pieder 25,1% "Aer Lingus" akciju, kas nav pietiekami, lai tā viena varētu bloķēt "Ryanair" piedāvājumu, tikmēr EK paudusi bažas, ka pārņemšana mazinātu konkurenci Īrijas patērētājiem.

Nesen medijos izskanēja informācija, ka "Ryanair" ierosinājusi atteikties no vairāk nekā trešdaļas "Aer Lingus" īso distanču maršrutu, lai iegūtu regulatoru apstiprinājumu pārņemšanas darījumam.

Laikraksts "Financial Times" vēstīja, ka "Ryanair" atbrīvosies no 23 maršrutiem, kuros pārņemšanas darījuma rezultātā izveidotos monopols, un paredzēts, ka šos maršrutus iegādāsies Lielbritānijas zemo cenu aviokompānija "Flybe".

Tāpat "Ryanair" piedāvājis Lielbritānijas lidsabiedrībai "British Airways" iegādāties aptuveni pusi no "Aer Lingus" nolaišanās un pacelšanās kvotām maršrutiem uz Īriju.

"Pirmo reizi ES aviācijas vēsturē "Ryanair" nodrošinājusi nevis vienu, bet divus nozīmīgus pircējus, kas piekrituši ierasties Īrijā un konkurēt pret apvienoto "Ryanair/Aer Lingus"," otrdien uzsvēra "Ryanair".

Foto: no vietnes e24.no

Komentāri