Krievijā aizliegs smēķēt sabiedriskās vietās , Mixnews.lv

Krievijā aizliegs smēķēt sabiedriskās vietās

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 19:21

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāti otrdien trešajā un galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas aizliedz smēķēt sabiedriskās vietās, tādējādi pastiprinot cīņu pret smēķēšanu un mēģinot samazināt lielo smēķētāju skaitu valstī, atsaucoties uz Krievijas ziņu aģentūrām, ziņo BNS/AFP.

Likumu atbalstīja 441 Valsts domes deputāts, bet viens bija pret.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir noteicis smēķēšanu par galveno sabiedrības veselības problēmu, kuras dēļ ik gadu mirst 400 tūkstoši valsts iedzīvotāju. Pēc apstiprināšanas Valsts domē likums ir jāapstiprina parlamenta augšpalātai un prezidentam. Gaidāms, ka spēkā tas stāsies 1.jūnijā.

Jaunajā likumā noteikts stingrs aizliegums smēķēšanai sabiedriskās vietās, tostarp skolās, medicīnas un sporta iestādēs, pludmalēs, pasažieru vilcienos un kuģos, kā arī vilcienu un metro pieturvietu tuvumā. Atbilstoši jaunajam likumam smēķēt Krievijā būs aizliegts restorānos, kafejnīcās un viesnīcās.

Jaunais likums ierobežo arī tabakas izstrādājumu tirdzniecību, nosakot, ka tos pārdot ir aizliegts nelielos kioskos, kā arī to izlikšana veikalos labi redzamā vietā būs aizliegta. Likumā ir uzsvērts, ka turpmāk tiks noteikta minimālā cigarešu paciņas cena. Pašlaik cigarešu paciņa Krievijā maksā pat tikai 50 santīmu vērtu summu un tās ir nopērkamas visās tirdzniecības vietās.

Tabakas ražotājiem un izplatītājiem turpmāk būs aizliegts arī sponsorēt sporta, kultūras un izglītības pasākumus.

Jāpiebilst, ka ne Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, ne prezidents Vladimirs Putins nesmēķē.

Foto: blyamblyam.com, news.1st.md

Komentāri