Francijas parlamenta apakšnams pieņem likumu par viendzimuma laulībām, Mixnews.lv

Francijas parlamenta apakšnams pieņem likumu par viendzimuma laulībām

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 21:13

Francijas parlamenta apakšnams - Nacionālā sapulce - otrdien pieņēmis likumu, ar kuru tiek legalizētas viendzimuma laulības un viendzimuma pāriem atļauts adoptēt bērnus, ziņo LETA/AFP.

Par likumprojekta pieņemšanu balsoja 329 deputāti, pret bija 229. Pirms desmit dienām likumdevēji jau ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja vienu no svarīgākajiem likuma nosacījumiem, laulību definējot kā divu cilvēku, nevis vīrieša un sievietes savienību, kā tas bija iepriekš.

Parlamenta augšnams - Senāts - par likumprojektu debatēs 2.aprīlī. Cenšoties atturēt likumdevējus no geju un lesbiešu laulību legalizēšanas, ieceres pretinieki oficiāli sekulārajā, bet pamatos dziļi katoliskajā valstī protesta demonstrācijās pulcēja cilvēku tūkstošus. Jauna protesta demonstrācija tiek plānota 24.martā. Vairums francūžu atbalsta viendzimuma pāru tiesības precēties un adoptēt bērnus.

Geji un lesbietes kā indivīdi jau tagad var adoptēt bērnus, saņemot sociālo dienestu piekrišanu.

Šogad parlamentā arī notiks debates par likumu, ar kuru tiesības uz medicīnisku apaugļošanu, kas jau tagad tiek garantētas heteroseksuāliem pāriem, tiks nodrošinātas arī homoseksuāliem pāriem.

Foto: sat1.de

Komentāri