Obama paziņo par 34 tūkstošu ASV karavīru izvešanu no Afganistānas , Mixnews.lv

Obama paziņo par 34 tūkstošu ASV karavīru izvešanu no Afganistānas

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. februārī plkst. 08:17

ASV prezidents Baraks Obama otrdien savā ikgadējā runā par valsts stāvokli paziņoja, ka nākamgad no Afganistānas tiks izvesti 34 tūkstoši ASV karavīru, un solīja, ka līdz 2014.gada beigām ASV karadarbība Afganistānā būs pabeigta, ziņo BNS.

"Pēc smaga kara desmitgades mūsu drosmīgie vīrieši un sievietes uniformās dodas mājās," sacīja Obama, kura teikto ASV kongresmeņi sveica ar aplausiem un ovācijām.

Pašlaik Afganistānā atrodas 66 tūkstoši ASV karavīru. 34 tūkstoši no viņiem varētu tikt izvesti apmēram ap šo laiku nākamgad, kad Obama teiks savu nākamo ikgadējo uzrunu. Starptautisko spēku misiju Afganistānā ir plānots pabeigt 2014.gada beigās.

"Mēs ar pārliecību varam teikt, ka Amerika pabeigs savu misiju Afganistānā un sasniegs mūsu mērķi sakaut "Al-Qaeda" kodolu," sacīja Obama. "Šovakar es varu paziņot, ka nākamgad mājās no Afganistānas dosies vēl 34 tūkstoši amerikāņu karavīru. Šī izvešana turpināsies, un līdz nākamā gada beigām mūsu karš Afganistānā būs beidzies," sacīja Obama.

Augsta ranga ASV amatpersona pavēstīja, ka Obama piezvanījis Afganistānas prezidentam Hamidam Karzajam, Lielbritānijas premjerministram Deividam Kameronam un Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, lai viņus informētu par savu lēmumu.

ASV administrācijā vēl notiek debates par to, cik daudz ASV karavīru paliks Afganistānā apmācīt vietējos drošības spēkus un veikt pretterorisma operācijas pēc kaujas spēku oficiālās izvešanas 2014.gada beigās.

_Foto: washingtonpost.com___

Komentāri