Pāvestam slepus pirms trim mēnešiem nomainītas kardiostimulatora baterijas, Mixnews.lv

Pāvestam slepus pirms trim mēnešiem nomainītas kardiostimulatora baterijas

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. februārī plkst. 09:37

Pāvestam Benediktam XVI pirms trim mēnešiem veikta operācija, plašāku sabiedrību par to neinformējot. Katoļu baznīcas vadītāja kardiostimulatoram nomainītas baterijas, otrdien apliecināja Vatikāna preses pārstāvis Federiko Lombardi. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka operācija nav ietekmējusi Benedikta lēmumu atkāpties no amata, ziņo LETA/AFP.

"Tā bija kārtējā operācija. Viņam jau bija kardiostimulators. Ar svētā tēva lēmumu atkāpties tam nav nekāda sakara," preses konferencē sacīja Lombardi.

Tas, ka pāvestam bijušas problēmas ar sirdi, bijis plaši zināms, tomēr ziņa, ka operācija veikta tik nesen, parādījās tikai otrdien. Ar šo ziņu pirmais nāca klajā laikraksts "Il Sole 24 Ore".

Benedikta tuvākā loka cilvēki teikuši, ka operācija pāvestam bijusi kā pamudinājums "uzdot sev vienkārši un apņēmīgi jautājumus par savām spējām vadīt svētā Pētera kuģi", vēstīja laikraksts. Benedikts pirmdien paziņoja, ka 28.februārī pametīs pāvesta amatu, jo lielā vecuma dēļ nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus.

Pāvests Vatikānā kardinālu sapulcē sacīja: "Esmu nācis pie pārliecības, ka mani spēki, man kļūstot arvien vecākam, vairs nav piemēroti, lai pienācīgi veiktu Pētera amata kalpošanu."

"Lai vadītu svētā Pētera kuģi un sludinātu evaņģēliju, ir vajadzīgs kā prāta, tā miesas spēks, kas pēdējos mēnešos manī ir vājinājies tādā mērā, ka man ir nācies atzīt savu nespēju pienācīgi pildīt man uzticēto kalpošanu."

"Šī iemesla dēļ un pilnībā apzinoties šādas rīcības nopietnību, pēc savas brīvas gribas pasludinu, ka atsakos no Romas bīskapa, Svētā Pētera pēcteča amata, kuru man 2005.gada 19.aprīlī uzticēja kardināli, un tas no 2013.gada 28.februāra plkst.20 būs brīvs, un atbildīgajiem būs jāsauc konklāvs, lai ievēlētu jaunu augstāko pontifu," sacīja 85 gadus vecais pāvests, kardinālus uzrunājot latīņu valodā.

Lombardi žurnālistiem apliecināja, ka "Lieldienās mums būs jauns pāvests".

Foto: bdnews24.com

Komentāri