Uzbrukumā Guamā nodur divas japāņu tūristes, ievaino vēl 12 tūristus, Mixnews.lv

Uzbrukumā Guamā nodur divas japāņu tūristes, ievaino vēl 12 tūristus

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. februārī plkst. 11:57

ASV Klusā okeāna teritorijā Guamā kāds vīrietis ar nazi otrdienas vakarā nodūra divas japāņu tūristes un ievainoja vēl 12 tūristus no Japānas, ziņo BNS-AFP, atsaucoties uz vietējo tiesu.

Uzbrukums tūristiem notika pie kūrorta "Outrigger Guam Resort". Sākotnēji tika ziņots par trim bojāgājušajiem, bet vēlāk noskaidrojās, ka sadurts zīdainis astoņu mēnešu vecumā tomēr izdzīvojis.

Uzbrucējs bija vietējais iedzīvotājs, kurš vispirms ar savu automobili uzbrauca uz ietves un ietriecās pārtikas produktu veikalā, bet pēc tam izlēca no mašīnas un ar nazi uzbruka apkārtējiem cilvēkiem. "Viņš vienkārši skraidīja šurpu turpu, durot cilvēkiem," sacīja kāda aculieciniece.

Seši cilvēki tika ievainoti, kad viņus notrieca uzbrucēja automašīna. Pēc tam viņš sadūra astoņus cilvēkus, no kuriem 81 gadu vecā Kadzuko Uehara un 29 gadu vecā Rie Sugijama nomira. Sugijamas astoņus mēnešus vecais dēls tika sadurts, bet izdzīvoja.

21 gadu vecais uzbrucējs Čads Raiens Desoto tika aizturēts un policistiem pateica, ka gribējis savainot iespējami lielāku skaitu cilvēku.

Guamas ekonomikā lielu daļu ienākumu nodrošina tūrisms. Guamu, kurā ir apmēram 180 tūkstoši iedzīvotāju, katru gadu apmeklē gandrīz miljons Japānas tūristu.

Guamas gubernators Edijs Kalvo paziņoja, ka iedzīvotāji ir šokēti un sēro kopā ar upuru ģimenēm. Viņš apliecināja, ka tūristu rajonā ir pastiprināta policijas klātbūtne un ka uzbrucējs tiks "tiesāts ar pilnu likuma bardzību".

Laikraksts "Pacific Daily News" ziņoja, ka vismaz divi no ievainotajiem bija zīdaiņi. Vietējās slimnīcas preses sekretāre sacīja, ka upuri bijuši vecumā no astoņiem mēnešiem līdz 82 gadiem.

Japānas tūrisma firma "Rakuten Travel" paziņoja, ka abas nogalinātās sievietes bija tās klientes. Cita tūrisma firma "H.I.S." paziņoja, ka šajā uzbrukumā ievainoti astoņi tās klienti, bet neviens neesot nopietni cietis.

Foto: no vietnes telegraph.co.uk

Komentāri