Krievija piegādā ieročus Mali un Sīrijas valdībām, Mixnews.lv

Krievija piegādā ieročus Mali un Sīrijas valdībām

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. februārī plkst. 12:41

Ieroču eksporta uzņēmums "Rosoboroneksport" trešdien apstiprināja, ka Krievija ir piegādājusi šaujamieročus Mali valdībai, kura ar Francijas atbalstu cīnās pret islāmistiem valsts ziemeļos, un joprojām apgādā Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu ar militāro tehniku.

"Mēs esam piegādājuši šaujamieročus. Burtiski pirms divām nedēļām tika nosūtīta vēl viena krava. Tās ir pilnīgi likumīgas piegādes," "Rosoboroneksport" vadītāja Anatolija Isaikina teikto par situāciju Mali citē aģentūra BNS-AFP.

"Mēs risinām sarunas par jaunām ieroču piegādēm nelielos daudzumos," piebilda Isaikins.

Mixnews.lv jau rakstīja, ka lai apturētu islāmistu ietekmes palielināšanos ārpus Mali ziemeļu teritorijām, 11.janvārī konfliktā iesaistījās Francija. Franču un maliešu karaspēkam izdevies islāmistiem atkarot visus lielākos centrus, un tagad nemiernieku karotāji patvērušies Mali ziemeļdaļas kalnos.

Savukārt Sīrijai, kurā militārais konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, pēc Isaikina teiktā, tiek piegādātas pretraķešu aizsardzības sistēmas un aprīkojums tehnikas remonta veikšanai, taču ne uzbrukuma ieroči un lidaparāti.

"Mēs turpinām pildīt savas līgumsaistības attiecībā uz militārās tehnikas piegādi," Isaikina skaidrojumus citē LETA-AFP.

Saskaņā ar ANO datiem kara pārņemto valsti pametuši vairāk nekā 700 000 bēgļu. ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Navi Pilaja otrdien pavēstīja, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā jau tuvojas 70 000.

Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību vairrākkārt ir centušās panākt Sīrijas prezidenta Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.

Komentāri