Losandželosā izsolīs latviešu mākslinieces Vijas Celmiņas gleznu, Mixnews.lv

Losandželosā izsolīs latviešu mākslinieces Vijas Celmiņas gleznu

фото

Pasaulē | 2013. gada 13. februārī plkst. 19:32

Losandželosā maijā tiks izsolīta slavenās latviešu mākslinieces Vijas Celmiņas glezna, kas 50 gadus nav publiski izrādīta, atsaucoties uz laikrakstu "LA Times", ziņo LETA.

Pēc ekspertu aplēsēm, 1964.gada glezna "Bez nosaukuma (Nazis un šķīvis)" varētu maksāt ap 300 000-500 000 ASV dolāru (157 500-262 500 latu). Glezna tiks piedāvāta Losandželosas laikmetīgās mākslas izsolē 19.maijā.

Gleznas līdzšinējie īpašnieki mākslas darbu 1964.gadā nopirkuši no pašas Celmiņas par nepilniem 100 ASV dolāru. Visus šos gadus glezna karājusies pie īpašnieku virtuves sienas.

Pirms izsolīšanas gleznai notīrīti putekļi un taukvielas, taču izsoļu nams apliecina, ka kopumā mākslas darbs ir lieliskā kvalitātē.

Gleznotāja un grafiķe Vija Celmiņa ir viena no ievērojamākajām mūsdienu amerikāņu māksliniecēm, kas strādā hiperreālisma novirzienā. Viņas darbi atrodas daudzos mākslas muzejos un galerijās ASV, tai skaitā Mūsdienu mākslas muzejā Losandželosā, Metropolitēna muzejā Ņujorkā, Vašingtonas Nacionālajā galerijā, kā arī Pompidū centrā Parīzē.

Foto: premiumfoto.ru

Komentāri