Pēc zirgu gaļas skandāla ES aicina veikt DNS pārbaudes liellopu gaļas produktiem, Mixnews.lv

Pēc zirgu gaļas skandāla ES aicina veikt DNS pārbaudes liellopu gaļas produktiem

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. februārī plkst. 09:33

Saistībā ar Eiropu pāršalkušo zirgu gaļas skandālu Eiropas Savienība (ES) aicinājusi visas dalībvalstis, sākot no 1.marta, trīs mēnešus veikt DNS pārbaudes pārstrādātas liellopu gaļas produktiem, ziņo LETA.

"Šis ir Eiropas mēroga jautājums, kam nepieciešams Eiropas mēroga risinājums," pēc tikšanās ar Lielbritānijas, Francijas un citu skandāla skarto valstu ministriem norādīja ES veselības un patērētāju politikas komisārs Tonio Borgs, piebilstot, ka jāpārbauda būtu arī zirgu gaļa, vai tā nesatur veterināro medikamentu fenilbutazonu.

"Runa ir par kādu pārtikas piegādes ķēdē, kas pārdod zirgu gaļu kā liellopu gaļu un, to darot, gūst peļņu negodīgā veidā," atzīmēja komisārs. Jau ziņots, ka Eiropā spēkā pieņemas skandāls, kas satricinājis pārtikas ražošanas nozari, proti, produktos, kuru sastāvā uzrādīta 100% liellopu gaļa, atklāta arī zirgu gaļa.

Šie produkti tika tirgoti Zviedrijā, Lielbritānijā, Francijā un citās Eiropas valstīs.

Lai gan zirgu gaļa vēl neapdraud patērētāju veselību, atbildīgie dienesti pauduši satraukumu, ka gaļa varētu saturēt fenilbutazonu, kas bieži tiek izmantots zirgu ārstēšanā.

Šāda gaļa varētu apdraudēt cilvēku veselību, un to pārtikā lietot nav atļauts.

Foto: panoramio.com

Komentāri