Restorānu īpašņieks Tokijā nopērk zivi par 31 000 eiro (FOTO), Mixnews.lv

Restorānu īpašņieks Tokijā nopērk zivi par 31 000 eiro (FOTO)

фото

Pasaulē | 2015. gada 5. janvārī plkst. 13:45

Tokijas zivju tirgū pirmdien par 4,51 miljoniem jenu (31 057 eiro) izsolīta zilā tunzivs, ziņo LETA-AFP.

180,4 kilogramus smagā tunzivs nozvejota Aomori prefektūras krastos. Janvāra sākumā ik gadu notiek zivju izsole. 2013.gadā pēc ilgas vairāksolīšanas par rekordaugstu cenu - 155,4 miljoniem jenu (1 070 174 eiro) - tika nopirkta nedaudz lielāka, taču līdzīgas kvalitātes tunzivs.

Pirmdien zivi savā īpašumā ieguva "Suši-Zanmai" restorānu ķēdes prezidents Kijosi Kimura. Viņš pauda izbrīnu, ka "zivi izdevās iegūt par tik zemu cenu".

фото

"Taču tas ir vislabākās kvalitātes tuncis," viņš teica. "Priecājos, ka esmu nopircis vislabāko. Tam ir lieliska forma un labs taukums." Zilā tunzivs parasti ir dārgākā zivs, kas atrodama zivju tirgū. Taču pie šī gada zemās cenas vainojams tas, ka vairāksolīšanā nebija citu aktīvu dalībnieku, turklāt Japānas ziemeļu krastā pēdējā laikā nozvejots lielāks skaits zilo tunzivju.

фото

Japānā tiek patērēts visvairāk zilo tunzivju visā pasaulē. Taču pēdējos gados pieaudzis spiediens aizliegt to zvejošanu, jo zilajām tunzivīm draud izmiršana.

Novembrī Starptautiskā Dabas aizsardzības savienība (IUCN) papildināja apdraudēto sugu "sarkano sarakstu". Organizācija brīdināja, ka visas pasaules pieprasījuma pēc zivīm palielināšanās uzliekot "neilgtspējīgu spiedienu" uz zivju sugām.

Komentāri