Francija aptur zirga gaļas skandālā iesaistītās kompānijas "Spanghero" licenci, Mixnews.lv

Francija aptur zirga gaļas skandālā iesaistītās kompānijas "Spanghero" licenci

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. februārī plkst. 20:53

Kompānijai "Spanghero", kas kā liellopa gaļu pārdevusi ap 550 tonnām zirga gaļas, ir apturēta licence, kas ļāva tai darboties gaļas pārstrādes nozarē, atsaucoties uz Francijas valdības paziņojumu, informē BNS/AFP.

Kā paziņoja Francijas Ekonomikas un finanšu ministrijas valsts ministrs Benuā Amons, krāpšanās ar gaļas marķēšanu turpinājusies vairākus mēnešus un "Spanghero" ap 550 tonnas zirga gaļas piegādāja Francijas kompānijai "Comigel", kuras meitaskompānijā "Tavola" Luksemburgā tiek ražota saldētā pārtika.

Pēc ministra teiktā, "Spanghero" apkrāpa "Comigel", kas lielveikaliem visā pasaulē piegādājis miljoniem saldētās pārtikas porciju, kas tagad ir izņemtas no veikalu plauktiem.

Tomēr viņš norādīja, ka "Comigel" neveica nepieciešamās pārbaudes, kurās varētu noskaidrot gaļas izcelsmi un uzņēmums varētu uz to reaģēt.

Savukārt Francijas lauksaimniecības ministrs Stefans Lefolls paziņoja, ka "Spanghero" licence apturēta, kamēr eksperti veic pārbaudes "Spanghero" ražotnē Francijas dienvidrietumu pilsētā Kastelnodārijā.

Viņš pavēstīja, ka no piektdienas veterināri pārbaudīs "Spanghero" telpas un valdība lems par to, vai pilnībā anulēt kompānijas licenci. Gaidāms, ka pārbaužu rezultāti tiks saņemti nākamnedēļ.

"Spranghero" ceturtdien atkārtoti noliedza jebkādu krāpšanos, paziņojot, ka nav "pārdevusi, tālākpārdevusi vai pārstrādājusi zirga gaļu nekādā formā".

Kompānija jau paziņojusi, ka sākusi tiesvedību pret personām, kas atbildīgas par krāpšanos.

Laikraksts "Le Parisien" ceturtdien ziņoja, ka Kiprā bāzēta Nīderlandes firma "Draap Trading" izrakstījusi kompānijai "Spanghero" rēķinus par 42 tonnām zemas kvalitātes zirga gaļas.

Atgādinām, ka Eiropas Komisija (EK) trešdienas vakarā paziņoja, ka aicina visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis veikt dezoksiribonukleīnskābju (DNS) testus liellopa gaļas produktiem, lai pārbaudītu, vai tajos nav zirga gaļas.

Zirga gaļa, kas uzdota par liellopa gaļu, var būt pārdota 16 Eiropas valstīs. Šis skandāls ir radījis jautājumus par pārtikas piegādes ķēžu sarežģītību Eiropas Savienībā, un daļa lielveikalu izņēmuši no tirdzniecības saldētās liellopa gaļas maltītes.

Par liellopa gaļu uzdota zirga gaļa atklāta saldētajos produktos Lielbritānijā, Francijā un Šveicē. Vācijas lielveikalu ķēde "Real" ceturtdien paziņoja, ka ir atrastas zirga gaļas pēdas saldētā lazanjā, ko veikals piesardzības dēļ pagājušajā nedēļā izņēma no apgrozības.

Lielbritānijā, kur zirga gaļas ēšana ir tabu, lielveikalu gigants "Tesco", saldētās pārtikas firma "Findus" un lēto lielveikalu ķēde "Aldi" bija saņēmuši malto gaļu, kuras sastāvā izrādījās zirga gaļa, no Francijas firmas "Comigel". Ir apstiprināts, ka zirga gaļa bijusi arī Francijā pārdotās saldētās lazanjās.

Foto: metro.co.uk, ipovar.su

Komentāri