Sīrijā gūstā sagrābti vismaz 40 civilisti, Mixnews.lv

Sīrijā gūstā sagrābti vismaz 40 civilisti

фото

Pasaulē | 2013. gada 14. februārī plkst. 22:51

Bruņots grupējums Sīrijas ziemeļrietumos ceturtdien nolaupījis autobusu un gūstā sagrābis vismaz 40 mierīgos iedzīvotājus, atsaucoties uz Londonā bāzēto sīriešu aktīvistu organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) paziņojumu, informē LETA-AFP.

"Atskaitot pāris vīriešu, visi pārējie upuri ir sievietes un bērni," pavēstīja SOHR direktors Rami Abdelrahmans.

Grupējuma gūstā nonākuši Idlibas provinces Al Fuas un Kafrajas ciematu iedzīvotāji. Abos ciematos vairums iedzīvotāju ir šiīti, kamēr nemiernieku rindas pamatā veido sunnītu karotāji.

Autobuss bija ceļā no Damaskas.

Uzbrukumu, iespējams, veikuši kaujinieki, "kas izmanto totālo drošības vakuumu apvidos, no kuriem aizgājusi armija", pieļāva Abdelrahmans, vienlaikus brīdinot, ka Sīrijas ziemeļos ķīlnieku sagrābšanas gadījumi kļūst arvien biežāki.

"Ir daudz to, kas izmanto situāciju, kad nav centralizētas varas. Mēs esam ļoti noraizējušies par to, kas var notikt ar šīm sievietēm un bērniem," piebilda SOHR direktors.

Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta. Atbilstoši ANO un ASV aprēķiniem Sīriju ir pametuši vairāk nekā 750 tūkstoši bēgļu, bet vēl 2,5 miljoni ir pārvietoti Sīrijas iekšienē.

ANO augstā komisāre cilvēktiesību jautājumos Navi Pilaja otrdien sacīja, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā jau "tuvojas 70 000". Savukārt ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, atsaucoties uz datiem, kurus viņam sniedzis Saūda Arābijas kolēģis princis Saūds al Faisals, ceturtdien paziņoja, ka bojāgājušo skaits Sīrijas konfliktā varētu būt jau sasniedzis 90 tūkstošus cilvēku.

Saūda Arābijas laikraksts "Asharq Alawsat" ceturtdien ziņoja, ka ANO patlaban cirkulē jauns Sīrijas miera plāns, kurā cita starpā paredzēts izveidot senāta institūciju, kas pārraudzītu valsti pārejas posmā.

"Šis senāts būs [Sīrijas] otrās republikas kodols," norāda laikraksts.

Senātā būtu kā vēlēti locekļi, tā arī Sīrijas valdības, opozīcijas un reliģisko institūciju iecelti delegāti.

Foto: crashphoto.ru, stihi.ru, tengrinews.kz

Komentāri