Pasaules ekonomika no Facebook iegūst 227 miljardus dolāru, Mixnews.lv

Pasaules ekonomika no Facebook iegūst 227 miljardus dolāru

фото

Pasaulē | 2015. gada 20. janvārī plkst. 17:44

ASV sociālais komunikācijas gigants "Facebook" vēsta, ka pērn tas pasaules ekonomikai nodrošinājis 227 miljardus dolāru (195,6 miljardus eiro) un 4,5 miljonus darba vietu, liecina pēc uzņēmuma pasūtījuma veiktais auditorfirmas "Deloitte&Touche" pētījums, ziņo LETA-AFP.

Šajā pētījumā aplūkoti biznesi, kas vietnē "Facebook" uztur savus kontus, kā arī mobilās aplikācijas un spēles, ko patērētāji spēlē "Facebook", un tiek noteikta rezultātā radītā ekonomiskā aktivitāte.

Tāpat pētījumā tiek ņemts vērā pieprasījums pēc ierīcēm un tiešsaistes savienojumu pakalpojumiem, ko rada "Facebook".

Piemēram, kad uzņēmums vietnē "Facebook" reklamē sevi klientiem, daļu no šīs kampaņas rezultātā gūtajiem tirdzniecības ienākumiem iespējams tieši saistīt ar "Facebook".

Kad patērētāji pērnā gada vasarā ar "Ledus spaiņa izaicinājumu" jeb "Ice Bucket Challenge" ziedoja 100 miljonus dolāru amiotrofās laterālās sklerozes (ALS) pētīšanai un ārstēšanai, "Facebook" videoreklāmas bija svarīgs faktors, teikts "Deloitte&Touche" ziņojumā.

"Facebook" izpilddirektore Šerila Sendberga norāda, ka uzņēmums palīdz radīt jaunu mazo biznesu vilni visās jomās, sākot ar modi un beidzot ar veselīgu dzīvesveidu.

"Deloitte&Touche" pētījumā arī konstatēts, ka ar 1,35 miljardiem lietotāju "Facebook" būtu pasaulē otra apdzīvotākā nācija, ja tā būtu valsts.

Komentāri