Urālos nokrīt meteorīta atlūzas, aptuveni 1000 ievainoto (papildināta 16:34), Mixnews.lv

Urālos nokrīt meteorīta atlūzas, aptuveni 1000 ievainoto (papildināta 16:34) (2)

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. februārī plkst. 09:22

Krievijā, Urālu federālajā apgabalā, piektdien nokrita meteorīta atlūzas, izsitot ēku logu stiklus un ar to lauskām ievainojot gandrīz tūkstoti cilvēku, atsaucoties uz amatpersonām, informē BNS/INTERFAX.

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija informēja, ka ievainoti 950 cilvēki, bet vairākiem simtiem cilvēku bijusi vajadzīga medicīniskā palīdzība. Vairāku cilvēku veselības stāvoklis tiek vērtēts kā smags un vidēji smags.

Meteorīta atlūzas ir nodarījušas postījumus ēkām sešās pilsētās, tostarp Kopeiskā un Čeļabinskā, kur izsisti logu stikli skolās un slimnīcās, kā arī dzīvojamās ēkās. Čeļabinskā atcēla divas hokeja spēles ledus hallei nodarītu postījumu dēļ. Apkaimē atceltas mācības skolās un bērnudārzos.

фото

Vietu Čeļabinskas apgabalā, kur nokrita meteorīta atlūzas, apseko 20 tūkstoši glābēju un trīs lidaparāti, paziņoja Ārkārtas situāciju ministrija. Šai vietai tuvumā esošajās teritorijās ir izveidoti operatīvie štābi palīdzības sniegšanai.

Atlūzas tiek meklētas arī Kazahstānas Aktebes apgabalā, kas robežojas ar Krieviju.

Urālu federālās universitātes observatorija paziņoja, ka Urālu federālā apgabala teritorijā nolijis bolīdu (spožu meteoru) lietus. Aculiecinieki stāstīja par skaļām eksplozijām, kas izraisījušas iedzīvotāju paniku.

фото

фото

Sverdlovskas, Čeļabinskas un Tjumeņas apgabala iedzīvotāji piektdienas rītā redzēja uzliesmojumu debesīs.

Vairākus desmitus tonnu smagais meteorīts sadega atmosfēras zemākajos slāņos, bet daļa no tā nokrita 80 kilometru no Čeļabinskas apgabala Satku pilsētas.

Krievijas Zinātņu akadēmijas Lietišķās astronomijas institūta vecākais zinātniskais darbinieks Nikolajs Žeļeznovs norādīja, ka meteorīta, kas sadalījās, diametrs sasniedza vairākus metrus.

Foto: lenta.ru, rosbalt.ru

Komentāri 2
karmapirms 6 gadiem
NASA lēš, ka šādu izmēru asteroīdi palido garām Zemei vidēji reizi 40 gados, bet trāpa tai reizi 1200 gados.
uhtypirms 6 gadiem
TELE2 Meteo goes to Russia! :S