FIB noķer vairākus krievu spiegus, Mixnews.lv

FIB noķer vairākus krievu spiegus

фото

Pasaulē | 2015. gada 27. janvārī plkst. 17:22

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pirmdien arestējis krievu spiegu par ekonomisko spiegošanu Krievijas labā un mēģinājumu savervēt avotus ASV,ziņo LETA-BBC/AFP.

39 gadus vecais Jevgēņijs Burjakovs darbojies kopā ar 40 gadus veco Igoru Sporiševu un 27 gadus veco Viktoru Podobniju, kuriem bija diplomātiskā imunitāte un kuri vairs neatrodas ASV. Viņi nav arestēti, bet viņiem izvirzītas apsūdzības spiegošanā.

„Šīs apsūdzības demonstrē mūsu ciešo apņemšanos cīnīties pret slepenu aģentu mēģinājumiem nelegāli ievākt informāciju un savervēt spiegus Savienotajās Valstīs. (..) Mēs izmantosim visus mūs rīcībā esošos instrumentus, lai identificētu un sauktu pie atbildības ārvalstu aģentus, kas darbojas šajā valstī - lai cik labs arī nebūtu viņu aizsegs,” paziņoja ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders.

Burjakovs strādājis krievu bankā Manhetenā un spiegojis Krievijas ārējā izlūkdienesta labā. Viņš mēģinājis iegūt informāciju par potenciālajām ASV sankcijām pret Krievijas bankām un ASV centieniem attīstīt alternatīvās enerģijas avotus, vēsta raidorganizācija BBC.

Arī Sporiševs un Podobnijs spiegojuši Krievijas ārējam izlūkdienestam.

Komentāri