Francijas policija nopratina astoņgadīgu zēnu par atbalstu teroristiem, Mixnews.lv

Francijas policija nopratina astoņgadīgu zēnu par atbalstu teroristiem

фото

Pasaulē | 2015. gada 30. janvārī plkst. 17:05

Francijas policija pusstundu nopratinājusi astoņus gadus vecu zēnu, kurš skolā izteicis atbalstu teroristiem, ziņo LETA-AFP.

Zēns savā skolā Nicā atteicies ievērot klusuma brīdi, pieminot uzbrukumā satīras žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā nogalinātos cilvēkus, atklāja vietējā amatpersona, piebilstot, ka tas devis pamatu bažām.

Zēna skolotāja atklāja, ka viņš arī paudis atbalstu teroristiem. Ņemot vērā vispārējo kontekstu, skolas direktors izlēma par to ziņot policijai.

Pret zēnu sūdzība nav iesniegta, atklāja amatpersona.

"Mēs izsaucām bērnu un viņa tēvu, lai mēģinātu saprast, kā gan astoņgadīgam zēnam var būt šādas radikālas idejas. (..) Acīmredzot, bērns nesaprot, ko pats saka," norādīja amatpersona.

Zēna advokāts tviterī atklāja, ka puika atzinies, ka teicis "Es esmu ar teroristiem.". Kad policists jautājis viņam, ko nozīmē "terorisms", zēns teicis, ka nezinot.

Organizācija Kolektīvs pret islamafobiju Francijā norādīja, ka "tēvs un dēls ir dziļi šokēti par izturēšanos pret viņiem, kas ilustrē kolektīvo histēriju kopš janvāra sākuma".

Bruņoti islāmisti - brāļi Šerifs un Saīds Kuaši - 7.janvārī Parīzē iebruka žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus. Uzbrukuma gaitā šāvēji klieguši "Allāhs ir dižens" un "Mēs esam atriebuši pravieti". Tas ir asiņainākais teroristu uzbrukums Francijā pēdējo 40 gadu laikā.

Savukārt 8.janvārī Monrūžā, uz dienvidiem no Parīzes, Amedijs Kulibali, kurš esot pazinis brāļus Kuaši, nošāva policisti, bet nākamajā dienā Parīzē iebruka košera veikalā, nogalinot četrus cilvēkus. Kulibali un brāļi Kuaši 9.janvārī policijas operāciju gaitā tika likvidēti.

Komentāri