Pistoriuss draudzeni nošāvis caur vannas istabas durvīm, Mixnews.lv

Pistoriuss draudzeni nošāvis caur vannas istabas durvīm

фото

Pasaulē | 2013. gada 15. februārī plkst. 14:03

Slavenais Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) sprinteris Oskars Pistoriuss, kuram ir amputētas abas kājas un kurš skriešanai izmanto īpašas protēzes, savu draudzeni nošāvis caur vannas istabas durvīm, ziņo LETA-REUTERS, atsaucoties uz policijas sniegto informāciju.

Portāls Mixnews jau rakstīja, ka bijušās modeles Rīvas Stēnkampas ķermenī raidītas četras lodes - galvā, krūškurvī, iegurnī un rokā.

Piektdien risinājās tiesas sēde, kurā prokuratūra sportistam izvirzīja apsūdzību slepkavībā ar iepriekšēju nodomu. Savukārt netika izskatīts jautājums par iespējamu drošības naudu, atceļot to līdz otrdien paredzētajai nākamajai sēdei. Līdz tam Pistoriuss paliks apcietinājumā. Pats sportists tiesas sēdes laikā izplūda asarās.

Vietējā policija noliedz sākotnēji izskanējušo versiju par to, ka Pistoriuss savu draudzeni nošāvis nejauši, jo noturējis par iebrucēju. Arī kaimiņi atklājuši, ka mājā jau iepriekš notikuši dažādi sadzīves incidenti.

Zīmīgi, ka šonedēļ Stīnkempai kādā Johannesburgas skolā bija jāstāsta par vardarbību pret sievietēm.

"Viņam klājas labi, bet ļoti emocionāli," izteicies Pistoriusa advokāts Kenijs Oldvidžs.

Reaģējot uz notikušo, Pistoriusa sponsori apģērbu ražotājs "Nike" atsaukuši reklāmas kampaņu DĀR televīzijā, gan nekomentējot, vai notikušais ietekmēs abu pušu tālākās attiecības.

Sportista ģimene paudusi šoku par notikušo, izsakot līdzjūtību bojāgājušās 30 gadus vecās Stīnkempas tuviniekiem, kuru Pistoriusa ģimenes locekļi nodēvējuši par "eņģeli uz zemes virsas".

Aizvadītajā vasarā Dienvidāfriku pārstāvošais Pistoriuss kļuva par pirmo sportistu ar amputētām kājām, kurš piedalījies vasaras olimpiskajās spēlēs. Viņš startēja 400 metru un 4x400 metru stafetē. Savukārt paraolimpiskajās spēlēs Pistoriuss kļuva par čempionu 4x400 metru stafetē. Pistoriuss skrien ar speciāli izgatavotām īpašas oglekļa šķiedras protēzēm. Kājas viņam tika amputētas gada vecumā pēc smagas slimības.

2008.gadā Pekinas Olimpiādē Pistoriuss tika pie trim paraolimpiskajiem zeltiem.

Foto: no vietnes fox40.com, au.sports.yahoo.com

Komentāri