Pēc 50 gadiem atrod pazudušu lidmašīnu ar Čīles futbola zvaigznēm (FOTO), Mixnews.lv

Pēc 50 gadiem atrod pazudušu lidmašīnu ar Čīles futbola zvaigznēm (FOTO)

фото

Pasaulē | 2015. gada 9. februārī plkst. 14:42

Alpīnisti Čīles Andos atraduši pirms vairāk nekā pusgadsimta pazudušas lidmašīnas atliekas, kurā atradās Čīles futbola zvaigznes, ziņo LETA-AFP.

1961.gada 3.aprīlī avārijā cieta "LAN Chile Douglas DC-3" lidmašīna, bet tagad tās atliekas alpīnisti atraduši Maulē, aptuveni 300 kilometrus uz dienvidiem no Santjago.

"Lidmašīna atrodas kalnos, vairāk nekā 3200 metru augstumā. Diezgan liela daļa fizelāžas joprojām atrodas tur, daudzi fragmenti ir izkaisīti apkārtnē, tostarp cilvēku kauli. Tagad stāsts par šo notikumu tiks pārrakstīts, jo sākotnēji tika uzskatīts, ka lidmašīna varētu atrasties citur," paskaidrojis viens no alpīnistiem Leonardo Alvornoss.

фото

Kad tā avarēja, lidmašīnā atradās 34 cilvēki, un visi tika atzīti par mirušiem. To skaitā bija astoņi "Green Cross" futbola komandas spēlētāji, komandas treneris Arnaldo Vaskess, kā arī citi komandas personāla cilvēki un draugi, kuri atgriezās no futbola mača Osorno.

Kopš avārijas lidmašīna tika uzskatīta par pazudušu, un, balstoties uz cita pilota redzēto, tika uzskatīts, ka lidmašīnas atliekas varētu atrasties netālu no Linaresas pilsētas.

Alpīnisti atteikušies sniegt konkrētu informāciju par lidmašīnas atrašanos, skaidrojot, ka baidās no vietas apgānīšanas, kaut tā ir nomaļa.

Komentāri