ES brīdinājums Krievijai: Minskas vienošanās neizpilde draud ar jaunām sankcijām, Mixnews.lv

ES brīdinājums Krievijai: Minskas vienošanās neizpilde draud ar jaunām sankcijām

фото

Pasaulē | 2015. gada 13. februārī plkst. 18:11

Eiropas Savienība (ES) brīdinājusi Krieviju, ka tā ir gatava ieviest jaunas sankcijas, ja Minskā panāktā vienošanās par uguns pārtraukšanu Ukrainā netiks īstenota, pavēstīja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, ziņo LETA-AFP/BBC.

"Debates galvenokārt bija veltītas tam, kā atbalstīt vienošanās īstenošanu. Ja tas nenotiks, mēs nekavēsimies spert nepieciešamos soļus," preses konferencē pēc ES dalībvalstu līderu samita uzsvēra Tusks.

Viņš piebilda, ka, neskatoties uz ceturtdien Minskā panākto vienošanos par uguns pārtraukšanu, ES neapturēs sankcijas pret tiem 19 Krievijas un Ukrainas pilsoņiem un deviņām organizācijām, kuru ieviešana tikusi saskaņota jau iepriekš.

"Mūsu ticība [Krievijas] prezidenta [Vladimira] Putina labajai gribai ir ierobežota, tāpēc mēs uzturam savu lēmumu par sankcijām," norādīja Tusks. Pirmdien ES nolēma uz nedēļu atlikt šo sankciju ieviešanu, lai neietekmētu sarunas Minskā.

Tomēr Eiropadomes prezidents piebilda, ka ES dalībvalstu līderi nav apsprieduši kādas citas papildus sankcijas.

Tusks arī norādīja, ka Ukrainas prezidents Petro Porošenko, kas arī bija ieradies uz ES samitu, sniedzis dalībvalstu līderiem "atvēsinošu vērtējumu" par Minskā panākto vienošanos, kā arī aprakstījis "Krievijas agresijas radīto šausminošo situāciju viņa valstī".

Arī Vācijas kanclere Angela Merkele pēc ES samita paziņojusi, ka Krievijai jārēķinās ar jaunām sankcijām, ja Minskas vienošanās netiks pilnībā īstenota.

Viņa piebilda, ka ES dalībvalstu līderi jau uzdevuši amatpersonām sagatavot iespējamo sankciju piedāvājumu, gadījumā, ja uguns pārtraukšana Austrumukrainā netiks ievērota.

Komentāri