Lietuva svin Valsts atjaunošanas dienu, Mixnews.lv

Lietuva svin Valsts atjaunošanas dienu

фото

Pasaulē | 2013. gada 16. februārī plkst. 09:21

Lietuva sestdien svin Valsts atjaunošanas dienu - 95.gadskārtu, kopš Lietuvas padome pieņēma aktu par neatkarības atjaunošanu, proklamējot Lietuvas Republiku. Pusdienlaikā Viļņā, Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils, kā ik reizi šajos valsts svētkos, tiks svinīgi uzvilkti visu triju Baltijas valstu karogi, ziņo LETA-ELTA.

Uz svinībām tiek gaidīts ierodamies arī Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis, kas iepriekš izteicies, ka Polijai un Lietuvai pienācis īstais laiks, kad var domāt par reālu attiecību uzlabošanu.

Kā svētku priekšvakarā uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, izaicinājumi, ar ko Lietuva saskaras šodien, prasa tikpat lielu drosmi, uzupurēšanos un dzimtenes mīlestību kā 1918.gadā, kad Lietuva atjaunoja neatkarīgu valsti.

Svētku dienas rītā Lietuvas valsts vadītāji Viļņas Rasu kapsētā godinās Neatkarības akta parakstītāju piemiņu. Vēlāk prezidente pasniegs Lietuvas un ārvalstu pilsoņiem valsts apbalvojumus par nopelniem Lietuvas labā.

Svinīgs atceres brīdis paredzēts arī pie nama Viļņā, kur pirms 95 gadiem tika parakstīts Lietuvas Neatkarības atjaunošanas akts. Viļņas katedrālē tiks noturēta Valsts atjaunošanas dienas mise.

Pievakarē Viļņas Ģedimina prospektā par godu 16.februārim tiks iedegti 16 simboliski ugunskuri. Svētkus vainagos koncerts Lietuvas Nacionālajā filharmonijā.

Atgādinām, ka 1918.gada 16.februārī Lietuvas padome Viļņā parakstīja dokumentu, kurā pasludināja, ka Lietuva atjauno neatkarīgu, uz demokrātiskiem pamatiem balstītu valsti ar galvaspilsētu Viļņā un norobežojas no visām valstiskajām saitēm, kādas tai jebkad bijušas ar citām tautām.

Foto: motto.net.ua, dniester.ru

Komentāri