Lielbritānija brīdina par Krievijas briesmām Baltijas valstīm, Mixnews.lv

Lielbritānija brīdina par Krievijas briesmām Baltijas valstīm

фото

Pasaulē | 2015. gada 19. februārī plkst. 15:35

Krievijas pielietotā situācijas destabilizēšanas taktika Ukrainā varētu tikt izmantota arī Baltijas valstīs, pavēstīja Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons, ziņo LETA-AFP.

Pēc viņa teiktā, NATO jābūt gatavai jebkāda veida Krievijas agresijas formai un brīdināja par "reālām un esošām" briesmām NATO dalībvalstīm Baltijā.

"NATO jābūt gatavai jebkādai Krievijas agresijai, lai ko tas maksātu. NATO tam gatavojas," paziņoja Falons. "Esmu noraizējies par Putinu. Es esmu norūpējies par šo spiedienu uz Baltijas valstīm, par to, kā viņš pārbauda NATO."

Ir "ļoti reālas un esošas briesmas", ka Krievija Baltijas valstīs varētu atkārtot slēptā kara tehniku, par kuras lietošanu Ukrainā tā tiek apsūdzēta, sacīja Falons.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons par Ukrainas situāciju sacījis: "Viena valsts efektīvi uzbrūk otras valsts suverenitātei. Nemiernieki Austrumukrainā lieto Krievijas raķešu iekārtas, Krievijas tankus, Krievijas artilēriju - šo ekipējumu nevar nopirkt "eBay", tas nāk no Krievijas," paziņoja Kamerons.

"Mums ir jābūt ļoti spēcīgiem un stingriem attiecībā uz sankcijām un jāsaka Vladimiram Putinam - "tas, ko jūs darāt, nav pieņemami un tam būs ekonomiskas un finansiālas sekas ilgus turpmākos gadus, ja jūs neizbeigsiet šādu uzvedību"," sacīja Kamerons.

Aizsardzības ministrs norādījis, ka situācija nav jauns Aukstais karš, jo tas ir jau "diezgan silts".

Falons atsaucās uz tuvu Lielbritānijas gaisa telpai lidojošo Krievijas bumbvedēju pārtveršanu un Igaunijas policista sagūstīšanu, kas saasināja saspringtās Maskavas un Tallinas attiecības.

"Pāri Ukrainas robežai brauc tanki un bruņojums, un Igaunijas robežsargs tika sagūstīts un joprojām nav atbrīvots," norādījis Falons. "Kad pa Lamanšu lido lidmašīnas, kad pa Ziemeļjūru peld zemūdenes, man šķiet, tas paliek siltāks."

Falons sniedza šos komentārus pēc tam, kad tūkstošiem Ukrainas kareivju trešdien atkāpās no stratēģiskā dzelzceļa mezgla Debaļceves pēc spēcīga promaskavisko kaujinieku uzbrukuma.

Komentāri