Rietumu līderi asi nosoda Ņemcova slepkavību, Mixnews.lv

Rietumu līderi asi nosoda Ņemcova slepkavību

фото

Pasaulē | 2015. gada 28. februārī plkst. 12:09

ASV prezidents Baraks Obama nosodījis "brutālo un zemisko" Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavību piektdienas vakarā Maskavas centrā, ziņo LETA-AFP.

фото

"Mēs aicinām Krievijas valdību veikt pienācīgu, objektīvu un caurskatāmu viņa slepkavības apstākļu izmeklēšanu un nodrošināt, ka par šo zemisko slepkavību vainīgie tiek saukti tiesas priekšā," teikts Obamas paziņojumā.

"Ņemcovs bija nenogurstošs savas valsts aizstāvis, cenšoties panākt saviem Krievijas līdzpilsoņiem tiesības, kādas pienākas visiem cilvēkiem." "Es apbrīnoju Ņemcova drosmīgo apņēmību cīnīties ar korupciju Krievijā un novērtēju viņa vēlmi dalīties ar saviem tiešajiem viedokļiem, kad mēs tikāmies Maskavā 2009.gadā," piebilda Obama.

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs paziņoja, ka ir šokēts par apbēdināts par Ņemcova nāvi, slavējot viņa ieguldījumu Krievijā.

"Boriss Ņemcovs veltīja savu dzīvi demokrātiskākai, plaukstošākai, atvērtākai Krievijai un spēcīgām attiecībām starp Krieviju un tās kaimiņiem un partneriem, ieskaitot ASV," teikts Kerija paziņojumā. "Viņš centās reformēt un atvērt Krieviju un dot krievu tautai lielāku teikšanu viņu valsts dzīvē. Viņa iztrūkums būs ļoti dziļi jūtams Krievijā un pasaulē."

Arī Francijas prezidents Francuā Olands nosodījis Ņemcova "naidpilno slepkavību".

фото

55 gadus vecais Ņemcovs bija "drosmīgs un nenogurstošs demokrātijas aizstāvis, kurš bija apņēmies cīnīties ar korupciju", teikts prezidenta biroja izplatītajā paziņojumā.

Arī Latvija asi nosoda Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova noslepkavošanu un izsaka visdziļāko līdzjūtību Ņemcova ģimenei un tuviniekiem, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses un informācijas nodaļā.

ĀM aicina Krievijas varas un tiesībsargājošās iestādes nekavējoties veikt ātru un objektīvu šīs ciniskās un brutālās slepkavības izmeklēšanu un vainīgo sodīšanu.

фото

"Ar Borisa Ņemcova slepkavību Krievija ir zaudējusi spilgtu politiķi, kurš cīnījās par plaukstošu un demokrātisku Krieviju. Šī slepkavība ir uztraucoša tendence Krievijas iekšpolitikā un norāda uz Krievijā valdošo neiecietību pret citādi domājošiem," uzsver ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka Ņemcova slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš. Viena no versijām ir, ka tā bijusi pasūtījuma slepkavība.

Kā ziņots, Ņemcovs ar vairākiem šāvieniem tika noslepkavots piektdienas vakarā Maskavas centrā. Slepkavības vietā atrastas sešas patronas, Ņemcovam trāpīts četras reizes, viņu nāvējoši ievainojot.

Izmeklētāji izskata visas Ņemcova slepkavības versijas, sestdien paziņoja Maskavas Galvenās izmeklēšanas pārvaldes pārstāvis.

Komentāri