Kašmirā protesta akcijas laikā iet bojā vismaz trīs cilvēki, Mixnews.lv

Kašmirā protesta akcijas laikā iet bojā vismaz trīs cilvēki

фото

Pasaulē | 2013. gada 16. februārī plkst. 20:25

Komandantstunda, kas Indijas pārvaldītajā Kašmiras daļā tika noteikta pagājušajā nedēļā, sestdien ir atcelta, taču sācies vispārējais streiks, kas pieteikts, protestējot pret nāvessoda izpildi separātistam, kurš bija saistīts ar 2001.gada uzbrukumu parlamentam, ziņo LETA-AFP.

Varasiestādes komandantstundu izsludināja pagājušajā sestdienā pēc nāvessoda izpildes Muhamedam Afzalam Guru. Cenšoties jau iedīglī apslāpēt iespējamos nemierus, tika bloķēta pieeja arī interneta pakalpojumiem un apturēta avīžu izdošana.

Līdz ar paziņojumu par komandantstundas atcelšanu separātistu grupējumi, kas iestājas pret Indijas pārvaldi, izsludinājuši divu dienu vispārējo streiku, kura rezultātā slēgtas skolas, uzņēmumi un bankas, kā arī apturēts sabiedriskais transports.

Neskatoties uz komandantstundas atcelšanu, Kašmiras lielākajā daļā manāma pastiprināta policijas un paramilitāro vienību klātbūtne.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Tiharas cietumā pagājušajā sestdienā agri no rīta tika izpildīts nāvessods, pakarot kādreizējo augļu tirgotāju Mohammedu Afzalu Guru, kuru tiesa atzinusi par vainīgu atbalsta sniegšanā kaujiniekiem, kas 2001.gada decembrī uzbruka Indijas parlamentam. Viņam tika inkriminēta arī dalība aizliegtajā islāmistu grupējumā "Jaish-e-Mohammed". Pats Guru savu vainu līdz pēdējam noliedza.

Neskatoties uz izsludināto komandantstundu, Kašmirās sākās protesta demonstrācijas, kuru laikā gājuši bojā vismaz trīs cilvēki, tostarp Indijas drošības spēki nošāvuši kādu pusaugu zēnu.

Politiķi bažījas, ka nāvessoda izpilde Guru var vēl vairāk Kašmirā uzkurināt pret Indiju vērstos noskaņojumus.

Foto: photo-day.ru

Komentāri