Hondurasas džungļos atrod senu pilsētu, Mixnews.lv

Hondurasas džungļos atrod senu pilsētu

фото

Pasaulē | 2015. gada 9. martā plkst. 14:44

Arheologi Hondurasas džungļos uzgājuši pilsētas drupas, ko uzskata par senas un izzudušas civilizācijas mājvietu, ziņo LETA-CNN.

Žurnāla "National Geographic" žurnālists un fotogrāfs Duglass Prestons pievienojās zinātniekiem ekspedīcijā uz Moskītijas reģionu, lai meklētu leģendām apvīto "Balto pilsētu".

Izmantojot LIDAR tehnoloģiju, kas nomēra objektu augstumu ar lāzera staru, kas raidīts no lidmašīnas, zem tropu meža atklājās cilvēku būvētu ēku atliekas. ASV un Hondurasas zinātnieku ekspedīcija tika sarīkota, lai pārliecinātos par atklājumu.

Prestons norāda, ka uzietas "izzudušas kultūras" pēdas. "Atšķirībā no netālajiem kaimiņiem maijiem šī izzudusī kultūra ir maz pētīta un ir gandrīz nezināma. Arheologi pat nezina tās nosaukumu," raksta Duglass.

Tika atrasta piramīda un akmens skulptūru kolekcija, kas varētu būt saistīta ar bēru rituāliem. Zinātnieki aprēķinājuši, ka tie ir 3000 līdz 3400 gadus veci.

Pētnieki pamanījuši arī jaunas sugas, kas iepriekš nav pētītas. "Šis nepārprotami ir visneskartākais tropu mežs Centrālamerikā. Šīs vietas nozīmīgumu nevar novērtēt par zemu," sacīja botāniķis Marks Plotkins, kurš pievienojās ekspedīcijai.

Komanda neizpauž sīkākas ziņas par pilsētas drupu atrašanās vietu, lai izvairītos no zagļiem, jo viņu atradumi nav no tās aizvesti. Taču Pretsons brīdināja, ka tuvējā apkārtnē uzdarbojoties nelikumīgie mežu izcirtēji.

Hondurasas Antropoloģijas un vēstures institūta direktors Virhiljo Paredess Trapero sacīja, ka mežs un ieleja varētu pazust tuvāko astoņu gadu laikā, ja nekas netikšot darīts lietas labā. "Hondurasas valdība cenšas pasargāt šo reģionu, taču tai nepietiek naudas. Mums steidzami nepieciešama starptautiska palīdzība," viņš uzsver.

Komentāri