Apsūdzētais Ņemcova slepkavības lietā atklāj nozieguma iemeslu, Mixnews.lv

Apsūdzētais Ņemcova slepkavības lietā atklāj nozieguma iemeslu

фото

Pasaulē | 2015. gada 9. martā plkst. 09:12

Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības lietā apsūdzētais Zaurs Dadajevs noziegumu pastrādājis reliģisku apsvērumu vadīts, atsaucoties uz avotu tiesībsargājošās iestādēs, ziņo LETA-tīmekļa medijs "Rosbalt".

Avots ziņojis, ka Dadajevs faktiski uzņēmies visu vainu par Ņemcova slepkavības organizēšanu un atklājis, ka viņu uz to pamudinājuši politiķa negatīvie izteikumi par musulmaņiem Krievijā, pravieti Muhamedu un islāmu. Būdams ļoti ticīgs cilvēks, Dadajevs to neesot varējis paciest.

фото

Avots arī norādījis, ka, ņemot vērā Dadajeva faktisko atzīšanos slepkavības organizēšanā, turpmāki lieli aresti vai aizturēšanas, visticamāk, nesekos.

Ņemcova slepkavības izmeklētāji līdztekus dažādiem citiem iespējamajiem slepkavības motīviem tika pieminējuši arī Ņemcova pausto nosodījumu islāmistu uzbrukumam Francijas žurnāla "Charlie Hebdo" redakcijai Parīzē.

Tiesā svētdien tika nogādāti pieci apsūdzētie. Diviem no viņiem - Dadajevam un Anzoram Gubaševam - izvirzītas apsūdzības slepkavībā personu grupā, kā arī nelikumīgā ieroču apgrozījumā, kas veikts grupā. Tiesa viņiem kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu līdz 28.aprīlim. Kā paziņoja tiesnese, Dadajeva vainu apstiprinot viņa liecības.

фото

Pārējiem trim aizturētajiem - Anzora Gubaševa brālim Šagidam, kā arī Hamzatam Bahajevam un Tamerlanam Eskerhanovam - apsūdzības tiesas sēdē netika izvirzītas. Šagidam Gubaševam noteikts apcietinājums līdz 7.maijam, bet Bahajevam un Eskerhanovam - līdz 8.maijam. Šo triju aizturēto advokāti plāno tiesas lēmumu pārsūdzēt.

Komentāri