Dienvidkorejiešu aktīvisti neparastā veidā izprovocē Ziemeļkoreju, Mixnews.lv

Dienvidkorejiešu aktīvisti neparastā veidā izprovocē Ziemeļkoreju

фото

Pasaulē | 2015. gada 10. martā plkst. 16:13

Dienvidkorejiešu aktīvisti šomēnes ar baloniem nosūtīs uz Ziemeļkoreju 10 000 komēdijas "The Interview" eksemplāru, ziņo LETA-"The Guardian".

26.martā plānots palaist balonus ar 10 000 filmas eksemplāru un 500 000 propagandas skrejlapu, otrdien paziņoja aktīvisti. Ziemeļkoreja iepriekš izteikusi nāves draudus, ja filmas kopijas tikšot pārvestas pāri robežai. Noliktajā datumā būs apritējuši pieci gadi kopš Dienvidkorejas karakuģa nogremdēšanas, kurā gāja bijā 46 jūrnieki un kurā Seula vaino Ziemeļkoreju.

Dienvidkoreja uzstāj, ka aktīvistiem esot tiesības izplatīt skrejlapas, taču aicināja pārāk neprovocēt kaimiņvalsti.

"Neviens to nevar apturēt. Es turpināšu sūtīt skrejlapas uz Ziemeļkoreju, riskējot ar savu dzīvību," teica pasākuma rīkotājs Paks Sanhaks.

Pagājušā gada oktobrī Ziemeļkorejas robežsardze apšaudīja palaistos balonus. Tikmēr vietējie iedzīvotāji sūdzas, ka aktīvistu darbības apdraudot viņu dzīvību un padarot tos par iespējamiem Ziemeļkorejas atriebības mērķiem.

Jāatgādina, ka plašu rezonansi izraisījusī komēdija "The Interview" stāsta par atentātu pret Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu. Pēc hakeru kiberuzbrukumiem un draudiem sarīkot teroraktus kinoteātros studija sākotnēji atteicās no filmas izrādīšanas, tomēr, reaģējot uz kritiķu, arī prezidenta Baraka Obamas pārmetumiem, ka nav pieļaujama izteiksmes brīvības apdraudēšana, nolēma šo lēmumu pārskatīt.

Kinolente tika izlaista internetā, kur tās līdzšinējie ieņēmumi pārsniedz 40 miljonus dolāru (34,5 miljonus eiro).

Komentāri