Ņemcova slepkavībā aizdomās turamais noliedz savu vainu, Mixnews.lv

Ņemcova slepkavībā aizdomās turamais noliedz savu vainu

фото

Pasaulē | 2015. gada 11. martā plkst. 11:05

Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības lietā apsūdzētais Zaurs Dadajevs paziņojis, ka nav vainīgs šajā noziegumā, vēsta Krievijas laikraksts "Moskovskij Komsomoļec", ziņo LETA-NB.

Saskaņā ar Dadajeva sacīto, aizturēšanas brīdī viņš bijis kopā ar savu bijušo padoto Ruslanu Jusupovu.

Jusupovs teicis Dadajevam, ka viņu atbrīvos, ka Dadajevs atzīsies. Viņš piekritis, jo domājis, ka tādejādi izglābs draugu un arī pats nokļūs Maskavā dzīvs, ziņoja "Moskovskij Komsomoļec".

"Domāju, aizvedīs uz Maskavu, un es tiesā pateikšu visu patiesību. Ka es neesmu vainīgs. Bet tiesnesis man pat vārdu nedeva. Es 11 gadus cīnījos ar noziedzniekiem, aizstāvēju Krievijas intereses, bet man nedod vārdu," norādījis Dadajevs.

Krievijas mediji iepriekš vēstīja, ka Dadajevs dienējis Krievijas Iekšlietu ministrijas iekšējā karaspēka 46.atsevišķās operatīvās brigādes bataljonā "Sever".

8.martā Mskavas Basmannijas rajona tiesas tiesnese paziņoja, ka Dadajevs savās liecībās atzinis līdzdalību šajā noziegumā. Vēlāk Krievijas mediji ziņoja, ka Dadajevs faktiski uzņēmies visu vainu par Ņemcova slepkavības organizēšanu un atklājis, ka viņu uz to pamudinājuši politiķa negatīvie izteikumi par musulmaņiem Krievijā, pravieti Muhamedu un islāmu.

Ņemcovs tika noslepkavots 27.februāra vakarā Maskavas centrā līdzās Kremlim. Tiesībsargājošās iestādēs uzskata, ka slepkavība bijusi rūpīgi plānota, tai gatavojušies iepriekš.

Ņemcovam bija 55 gadi, bez viņa palikušas četras meitas un 87 gadus vecā māte. Prezidenta Borisa Jeļcina laikā viņš bija Ņižņijnovgorodas gubernators, vēlāk kļuva par Krievijas valdības premjerministra vietnieku. 2000.gada prezidenta vēlēšanās viņš atbalstīja Vladimiru Putinu, taču drīz vien to atzina par kļūdu un pārgāja opozīcijas rindās, kļūstot par vienu no asākajiem Putina kritiķiem. 2013.gadā Ņemcovs tika ievēlēts par Jaroslavļas apgabala domes deputātu.

Komentāri