Sīrijas un Irākas konfliktos cieš 14 miljoni bērnu, Mixnews.lv

Sīrijas un Irākas konfliktos cieš 14 miljoni bērnu

фото

Pasaulē | 2015. gada 13. martā plkst. 19:20

Konfliktā Sīrijā un lielā daļā Irākas cieš apmēram 14 miljoni bērnu, paziņojis ANO Bērnu fonds (UNICEF), ziņo LETA-DPA.

Daudzi bērni šajā reģionā mieru nekad nav piedzīvojuši un karš atstājis viņus bez pašām nepieciešamākajām lietām, medicīniskās aprūpes un izglītības, brīdinājusi aģentūra.

"Mazākajiem bērniem šī krīze ir vienīgais, ko viņi pazīst," norādījis UNICEF izpilddirektors Antonijs Leiks. "Pusaudžiem, kas ieiet vecumā, kurā cilvēks veidojas, vardarbība un ciešanas ne tikai atstāj rētas pagātnē, bet veido arī viņu nākotni."

Leiks brīdinājis, ka abu valstu jaunā paaudze var tikt zaudēta vardarbības ciklā.

Aģentūra aicinājusi veikt ilgtermiņa investīcijas, lai apmierinātu bērnu un pusaudžu vajadzības un sniegtu viņiem iespējas un motivāciju veidot piemērotāku nākotni.

"Konflikts Sīrijā ilgst piekto gadu, un vairāk nekā 5,6 miljoniem bērnu situācija valstī saglabājas izmisuma pilna," norādījis UNICEF.

Līdz diviem miljoniem bērnu no kopējā skaita dzīvo tajās valsts daļās, kur notiek smagas kaujas un trūkst humānās palīdzības.

Vēl gandrīz divi miljoni bērnu kā bēgļi dzīvo Libānā, Turcijā, Jordānijā un citās valstīs, norāda aģentūra.

"Tas ir papildus 3,6 miljoniem jūtīgu kopienu bērnu, kuriem pašiem trūkst izglītības un medicīniskās aprūpes un kuri tagad uzņem bēgļus," norādījis UNICEF.

Tiek uzskatīts, ka Sīrijas konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 210 000 cilvēku. Konflikts sākās kā demokrātiski protesti 2011.gada martā, bet pēc tam tas pārauga pilsoņu karā.

Abu valstu krīze, kas ir arvien vairāk savstarpēji saistīta, Irākā spiedusi vairāk nekā 2,8 miljonus bērnu pamest mājas, bet daudzus atstājusi iesprostotus teritorijās, kuras kontrolē bruņoti grupējumi, norāda UNICEF.

Komentāri