Gadu kopš Krimas pievienošanas Krievijai svinēs veselu nedēļu, Mixnews.lv

Gadu kopš Krimas pievienošanas Krievijai svinēs veselu nedēļu

фото

Pasaulē | 2015. gada 12. martā plkst. 15:41

Krimas anšlusa pirmās gadadienas svinības Krievijā ilgs veselu nedēļu, atsaucoties uz informācijas avotu Krievijas parlamentā, ziņo LETA-RBC.

Svinības būšot vērienīgas, bet ne greznas, lai Krievijas iedzīvotājus ekonomiskās krīzes apstākļos lieki netracinātu.

Galvenais pasākums būs koncerts un mītiņš pie Kremļa sienām. Svinībās piedalīsies valsts pirmās personas, arī prezidents Vladimirs Putins. Viņa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs par līdera plāniem šajās dienās norādīja: "Neapšaubāmi neviens nespēs paiet garām šim datumam".

Svinības sāksies jau 11.martā, pieminot dienu, kad pirms gada Krievijas okupētā pussala parakstīja deklarāciju par neatkarību no Ukrainas. 16.martā par godu okupētās pussalas pašnoteikšanās pseidoreferenduma gadadienai Krievijas Valsts domē notiks Likumdevēju padomes prezidija sēde, kurā tiks apspriestas problēmas, kas radušās saistībā ar okupētās pussalas integrēšanu Krievijas tiesiskajā telpā.

Tajā pašā dienā "Vienotās Krievijas Jaunā gvarde" un Ielu autosacīkšu braucēju federācija Maskavā rīkos autobraucienu ar nosaukumu "Krima atgriezusies dzimtajā ostā".

Vairāki simti autobraucēju startēs Zvirbuļu kalnos, brauks pa Dārzu loku un noslēgs braucienu uz Krimas tilta, sacīja "gvardes" preses sekretāre Oksana Tkačova.

Krimā svinības ilgs nedēļu, apliecināja vietējās varas pārstāvis Konstantīns Baharjevs. Cita starpā plānota anšlusam veltīta fotoalbuma prezentācija, kā arī svētku gājiens Simferopoles ielās.

Anšlusa gadadienas galvenās svinības notiks 18.martā, kad apritēs gads kopš pussalas iekļaušanas Krievijas sastāvā.

Šajā dienā akcijā "Atkalapvienošanās" Krievijas "jauno reģionu" - Krimas un Sevastopoles - karogi tiks pacelti novadu, apgabalu un republiku galvaspilsētās.

Maskavā Vasīlija nogāzē, kā arī citās Krievijas pilsētās šajā dienā notiks mītiņi un koncerti. Mītiņā Maskavā piedalīsies visu parlamenta frakciju pārstāvji, kā arī Viskrievijas tautas frontes, federācijas subjektu delegācijas.

Oficiāli par "Krimas atgūšanas" sākumu tiek uzskatīts 2014.gada 20.februāris, jo tieši šāds datums iegravēts uz Krievijas Aizsardzības ministrijas medaļām "Par Krimas atgūšanu".

Komentāri