Islande atsauc pieteikumu dalībai ES, Mixnews.lv

Islande atsauc pieteikumu dalībai ES

фото

Pasaulē | 2015. gada 13. martā plkst. 09:12

Islande ceturtdien paziņojusi, ka atsauc pieteikumu dalībai Eiropas Savienībā (ES), zi'no LETA-AFP.

Islandes ārlietu ministrs Gunnārs Bragi Sveinsons paziņoja, ka valdība jau informējusi pa šo lēmumu ES Padomes prezidējošo valsti Latviju un Eiropas Komisiju (EK).

Pieteikumu uzņemšanai ES Reikjavīka iesniedza 2009.gada jūlijā pēc finanšu sistēmas sabrukuma, kuru Islande pieredzēja 2008.gada rudenī.

Iestāšanās sarunas Islande sāka 2010.gada jūlijā, taču pēc vēlēšanām 2013.gada aprīlī, kad pie varas nāca premjerministra Sigmundura Davida Gunnlaugsona centriskā Progresa partija un konservatīvā Neatkarības partija, sarunas nonāca strupceļā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) respektē Islandes lēmumu atsaukt pieteikumu dalībai Eiropas Savienībā, lai gan uzskata, ka ir svarīgi turpināt ciešo sadarbību starp ES un Islandi, informēja ministra preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Drēģeris apstiprināja, ka ministrs saņēmis Islandes ārlietu ministra Gunnāra Bragi Sveinsona vēstuli, kurā minēts, ka Islandes valdība neparedz atsākt iepriekš apstādinātās iestāšanās sarunas ES. Līdz ar to Islandes valdībai ir stingra pārliecība, ka tā turpmāk nav uzskatāma arī par ES kandidāti.

Rinkēvičs par Islandes nostāju kā prezidējošās valsts ES Padomē ārlietu ministrs informēja Eiropas Savienības Augsto pārstāvi ārpolitikas un drošības politikas jomā Federiku Mogerīnī un Kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu komisāru Johannesu Hānu.

Komentāri