Pēc pazušanas Putins atkal parādās sabiedrībā (FOTO), Mixnews.lv

Pēc pazušanas Putins atkal parādās sabiedrībā (FOTO)

фото

Pasaulē | 2015. gada 16. martā plkst. 14:36

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc desmit dienu pārtraukuma pirmdien atkal parādījies mediju pārstāvju priekšā. Tas noticis Sanktpēterburgā, kur Krievijas līderis tikās ar Kirgizstānas prezidentu Almazbeku Atambajevu, ziņo LETA-TASS.

фото

"Bez baumām būtu garlaicīgi," tikšanās laikā sacīja Putins, šādi, pēc visa spriežot, komentējot minējumus par viņa prombūtnes iemesliem.

фото

Atambajevs savukārt uzsvēra, ka Putins jūtas labi.

"Tikko kā Vladimirs Vladimirovičs mani vizināja pa teritoriju, pats sēdēja pie stūres. Tas, lai nebūtu baumu," norādīja Atambajevs. Kirgizstānas prezidents arī sacīja, ka bieži dzird par sevi baumas, un norādīja, ka šāda baumošana nav pareiza.

фото

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Kremlis turpmāk vairs Putina veselības stāvokli nekomentēs, lai nevairotu baumas. "Mēs jau desmit reizes esam teikuši, ka vairs nav iespējams runāt. Jo vairāk mēs runājam, jo vairāk baumu rodas," sūrojās Peskovs.

Telekanāls "Rossija 24" vēl piektdien paziņoja, ka Putina un Atambajeva tikšanās jau ir notikusi, tomēr vēlāk sižeta pārraidīšanu nodēvēja par kļūdu.

Tā kā Putins sabiedrībā nebija parādījies kopš 5.marta, medijos parādījās minējumi par līdera veselības problēmām, braucienu uz Šveici, kur prezidenta mīļotā laidusi pasaulē meitu, un galma apvērsumu.

Atbilstoši telekanāla "Doždj" informācijai Putins atradies savā oficiālajā rezidencē pie Valdaja ezera, Novgorodas apgabalā, kur centies izārstēties no gripas.

Vēl trešdien kļuva zināms, ka Putins nebrauks uz Astanu, kur viņam bija paredzēta tikšanās ar Baltkrievijas un Kazahstānas prezidentiem. Kazahstānas informācijas avots ziņu aģentūrai "Reuters" tad apliecināja, ka Putins esot saslimis. Peskovs gan šo informāciju noliedza. Tīmekļa medijs RBC trešdien vēstīja, ka Kremlis ar atpakaļejošu datumu ziņo par it kā notikušām Putina sanāksmēm.

Putins iepriekšējo reizi sabiedrībā bija redzams 5.martā, tiekoties ar Itālijas premjerministru Mateo Renci.

8.martā atbilstoši Kremļa vietnes informācijai prezidents personīgi apsveicis dažas dāmas Sieviešu dienā. RBC gan noskaidrojis, ka videoieraksts izdarīts agrāk, jau 5.martā.

Nerimstot baumām par Putina saslimšanu, Kremļa preses dienests piektdien publicēja trīs fotogrāfijas, kurās valsts galva redzams tiekamies ar Augstākās tiesas priekšsēdētāju Vjačeslavu Ļebedevu.

Atbilstoši Kremļa vietnes informācijai Putins ar tiesnesi runājis savā rezidencē Novoogarjovā.

Komentāri