Itālijas vidienē un jūrā pie Grieķijas krastiem fiksētas mērenas zemestrīces, Mixnews.lv

Itālijas vidienē un jūrā pie Grieķijas krastiem fiksētas mērenas zemestrīces

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. februārī plkst. 13:18

Itālijas vidieni satricinājušas trīs mērenas zemestrīces, kuru dēļ Sorā, netālu no Romas, svētdien slēgtas visas baznīcas un izveidotas divas pagaidu mītnes to cilvēku izmitināšanai, kuri baidās atgriezties savās mājās, ziņo LETA-AFP.

Pirmā 4,5 magnitūdu spēcīgā zemestrīce satricināja Frozinoni, kas atrodas starp Romu un Neapoli.

фото

Zemestrīces epicentrs atradās apmēram 80 kilometru no Itālijas galvaspilsētas, 10,7 kilometru dziļumā un pazemes grūdieni bija jūtami arī Romas centrā. Ārvalstu mediji ziņo, ka zemestrīce izraisījusi paniku pilsētas iedzīvotāju vidū un simtiem cilvēku pameta savas mājas. Vēl divas mazākas zemestrīces pagājušajā naktī satricināja Frozinones apkaimi un L'Akvilu.

Itālijas ugunsdzēsības departaments informējis, ka nopietnu bojājumu un cietušo nav. Tomēr Sorā svētdien slēgtas visas baznīcas un tiek pārbaudīta ēku drošība.

Sivas zemestrīces naktī uz svētdienu fiksētas arī Grieķijā. 4,9 magnitūdu spēcīga zemestrīce svētdien fiksēta Jonijas jūrā, netālu no Grieķijas krastiem. Ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz ASV ģeoloģijas dienestu. Šīs zemestrīces epicentrs atradies apmēram 50 kilometrus uz dienvidiem no Zakinfas salas, apmēram desmit kilometru dziļumā.

Salā dzīvo apmēram 5000 cilvēku, taču ziņu par postījumiem vai upuriem pagaidām nav.

Komentāri