Pāvesta svētdienas uzrunu Svētā Pētera laukumā noklausās desmiti tūkstošu ticīgo, Mixnews.lv

Pāvesta svētdienas uzrunu Svētā Pētera laukumā noklausās desmiti tūkstošu ticīgo

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. februārī plkst. 15:37

Romas pāvests Benedikts XVI svētdien, uzrunājot ticīgos no balkona Svētā Pētera laukumā, aicinājis baznīcu un visus tās locekļus atjaunoties un no jauna koncentrēties uz Dievu, novēršoties no lepnuma un egoisma, ziņo LETA-AFP.

"Baznīca aicina visus savus locekļus atjaunoties (..), kas nozīme cīņu, garīgu kauju, jo ļaunais gars vēlas, lai mēs novirzītos no ceļa pretī Dievam," norādīja pāvests.

Svētā Pētera laukumā Romā vienu no pēdējām pāvesta publiskajām runām noklausījās desmitiem tūkstoši cilvēku, ziņo "bbc.co.uk". Vietējo varasiestāžu sniegtā informācija liecina, ka Benedikta XVI uzrunu Svētā Pētera laukumā noklausījās vairāk nekā 100 000 cilvēku.

Daudziem bija rokās karogi un plakāti ar uzrakstu "paldies" itāļu un vācu valodās. Benedikts XVI pateicās viņiem par ierašanos tik kuplā skaitā, iztulkojot to kā "pieķeršanās un garīgās tuvības" zīmi", uz ko pūlis atbildēja, skandējot "Viva il papa!" ("Lai dzīvo pāvests!").

Pāvests uzrunu teica itāliešu valodā, pēc tam nolasīja lūgšanu "Angelus", svētīja sanākušos un atgriezās savos apartamentos, lai nākamo nedēļu pavadītu Lielā gavēņa lūgšanās.

Svētdienas uzruna Svētā Pētera laukumā ir tradīcija, ko ieviesa pāvests Jānis XXIII pagājušā gadsimta 60.gados.

Jau ziņots, ka Benedikts XVI 28.februārī pametīs pāvesta amatu. Šī bija viņa pirmspēdējā svētdienas uzruna ticīgajiem, esot pāvesta amatā. Pēc Vatikāna preses sekretāra Federiko Lombardi teiktā, "pāvests šīs dienas aizvada mierīgi, kaut arī tās ir emocionālas un noslogotas".

Pēc BBC Romas korespondenta teiktā, nākamo nedēļu pāvests plāno pavadīt lūgšanās, nepametot savu pili. Pāvests plāno gremdēties pārdomās par astoņiem Benedikta XVI pontifikāta gadiem un tagadējām katoļu baznīcas prioritātēm.

Savu lēmumu atkāpties no amata 85 gadus vecais garīdznieks pamatoja ar lielo vecumu, kura dēļ vairs nespēj pienācīgi veikt amata pienākumus.

Benedikts XVI, kurš no ticīgajiem atvadīsies 27.februārī, būs pirmais pāvests, kurš atkāpies pēdējo 700 gadu laikā, un tikai otrais, kurš atkāpies brīvprātīgi. Nākošajā dienā viņš dosies uz vasaras rezidenci Kastelgandolfo, kurā uzturēsies līdz brīdim, kamēr viņam tiks sagatavots dzīvesvieta Vatikānā.

Vatikāna pārstāvis aģentūrai "Reuters" paziņoja, ka ir "pilnīgi nepieciešami", Benedikts XVI dzīvotu anklāva teritorijā, jo "pretējā gadījumā viņš kļūs neaizsargāts". "Ja viņš dzīvos citur, tad zaudēs imunitāti, prerogatīvas, drošību," paziņoja Vatikāna pārstāvis.

Kā ziņo "bbc.co.uk", ir aizdomas, ka Benediktam tādā vai citādā statusā var nākties piedalīties tiesas prāvās, kas ir saistītas ar katoļu garīdznieku seksuālajiem noziegumiem.

_Foto: no vietnēm news.yahoo.com, abcnews.go.com _

Komentāri