Izraēlas tiesa sāk izskatīt "uzticības pārkāpšanā" apsūdzētā Lībermana lietu, Mixnews.lv

Izraēlas tiesa sāk izskatīt "uzticības pārkāpšanā" apsūdzētā Lībermana lietu

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. februārī plkst. 17:29

Jeruzalemes tiesā svētdien sākusies lietas izskatīšana pret bijušo Izraēlas ārlietu ministru Avigdoru Lībermanu, kuram izvirzītas apsūdzības "uzticības pārkāpšanā" un krāpšanā saistībā ar bijušā Izraēlas vēstnieka Baltkrievijā Zeeva Benarieha iecelšanu vēstnieka amatā Latvijā, ziņo LETA-AFP.

Minētās apsūdzības Lībermanam tika izvirzītas decembra vidū, un tūlīt pēc tam viņš atkāpās no ministra mata, bet saglabāja vietu parlamentā, paužot pārliecību, ka tiesa viņu attaisnos.

Lībermans apsūdzēts, ka viņš 2008.gadā saņēmis konfidenciālu informāciju no toreizējā Izraēlas vēstnieka Baltkrievijā Benarieha par Baltkrievijas policijas veikto Lībermana darījumu izmeklēšanu.

Apmaiņā pret informācijas nopludināšanu Benariehs iecelts par Izraēlas vēstnieku Latvijā.

Benariehs izgāja apmācības kursus, kuros diplomāti tiek sagatavoti gaidāmajam dienestam ārvalstu diplomātiskajā misijā, bet, izceļoties skandālam, viņš tika atstādināts no amata Ārlietu ministrijā un Latvijā tā arī neieradās.

Kopš 1996.gada pret Lībermanu veiktas vairākas izmeklēšanas apsūdzībās par krāpšanu un korupciju, taču viņš nekad iepriekš nav ticis notiesāts.

Ja tiesa atzīs Lībermanu par vainīgu "amorālā rīcībā", viņam septiņus gadus būs liegts darboties politikā.

Komentāri