Aviokatastrofa Francijā: Lidmašīnas pilotam bija smaga depresija, Mixnews.lv

Aviokatastrofa Francijā: Lidmašīnas pilotam bija smaga depresija

фото

Pasaulē | 2015. gada 27. martā plkst. 10:19

Aviokompānijas "Germanwings" pasažieru lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics, kurš, kā tiek uzskatīts, tīšām nogāza lidmašīnu ar 150 cilvēkiem, pirms sešiem gadiem cietis no smagas depresijas, atsaucoties uz "Bild", ziņo LETA-AFP.

Lubics 2009.gadā meklēja psihiatrisku palīdzību, jo cieta no smagas depresijas, un vēl arvien saņēma mediķu palīdzību, vēsta laikraksts, atsaucoties uz Vācijas gaisa satiksmes drošības aģentūras dokumentiem.

"Bild" ziņo, ka 28 gadus vecais Lubics saņēma regulāru privātu ārstēšanu. "Germanwings" māteskompānijas "Lufthansa" izpilddirektors Karstens Špors atklāja, ka Lubics uz laiku pārtrauca pilotu apmācības, ko sāka 2008.gadā, bet sīkāku informāciju nesniedza. Vēlāk Lubics turpināja mācības un izturēja visus pārbaudījumus.

"Bild" ziņo, ka mācību pārtraukumā Lubics cietis no depresijas un nemiera lēkmēm.

Laikraksts vēsta, ka Lubica datus vispirms izpētīs Vācijas eksperti, bet pēc tam tie tiks nodoti Francijas izmeklētājiem.

Policija ceturtdien Vācijā pārmeklēja abas mājvietas, kurās dzīvoja Lubics, cerībā atrast kādu pavedienu, kas varētu liecināt par viņa rīcības motīviem.

Jāatgādina, ka otrdien Alpos nogāzās "Germanwings" lidmašīna "Airbus 320", kas atradās ceļā no Barselonas uz Diseldorfu. Katastrofā gāja bojā visi 150 cilvēki, kas atradās lidmašīnā.

Francijas prokurori ceturtdien pavēstīja, ka "Germanwings" lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics apzināti nogāzis lidmašīnu.

Komentāri