Dizaineris Džons Galjāno iekuļas antisemītiskā skandālā, Mixnews.lv

Dizaineris Džons Galjāno iekuļas antisemītiskā skandālā

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. februārī plkst. 18:28

Dizaineris Džons Galjāno šonedēļ tika ierauts kārtējā antisemītiskā skandāla: prese viņu apvainoja apzinātā necieņas izrādīšanā ortodoksālo ebreju tēlam, raksta vietne "thelocal.fr".

Otrdien Galjāno tika nofotografēts, izejot no dizainera Oskara de la Rentas studijas: viņš bija ģērbies pagarinātā žaketē, kura atgādināja на лапсердак, augstā ceputrē, garie mati bija sacirtoti, līdzīgi ortodoksālo ebreju matu sakārtojumam. Tās izraisīja īstu vētru presē, pirmā šos attēlus publicē avīze "New Your Post".

Galjāno preses sekretārei Lisai Rozenbergai vēstulē žurnālam "Women’s Wear Daily" nācās dizaineri attaisnot: "Jūs labi zināt, ka Džons jau vairākus gadu nēsā lielas cepures un garus mēteļus. Turklāt viņam ir gari, cirtaini mati, tādēl es nevaru saprast, kādēļ "New York Post" tik aplaim izprata viņa tēlu. Tomēr apliecinu, ka Džonam nebija nolūka apzināti vai neapzināti ģērbties ebreju hasīdu stilā vai kāut kādā veidā izrādīt necieņu ebreju kopienai, smieties par viņu kultūru. Viņam bija "Steven Jones" cepure, "Yohji Yamamoto" bikses, "Brooks Brothers" krekls un "Dolce & Gabbana" veste. Citiem vārdiem sakot, viņš bija "moderni" ģērbies."

Rozenberga arī uzsvēra, ka pēc antisemītiskā skandāla, ko dizaineris pirms diviem gadiem sarīkoja Parīzes kafejnīcā un tai sekojošās atstādināšanas no "Dior" modes nama kreatīvā direktora amata, Galjāno ir izglītojies ebreju kultūrā.

"Pēdējo divu gadu laikā viņš daudz strādāja ar ebreju kopienas līderiem, lasīja literatūru, kā arī iepazinās ar holokaustu. Viņš to uztvēra patiesi un nopietni. Iespējams, daži cilvēki viņam nekad nepiedos divus gadus senos izteikumus. Tomēr viņš vēlas visiem spēkiem demonstrēt savu cieņu ebreju kopienai," paziņoja Rozenberga.

Savukārt ASV tiesību aizstāvis Ābrams Foksmans pret antisemītismu vērstā interneta vietnē paziņoja: "Ikviens cilvēks, kas ir pazīstams ar ortodoksālo ebreju ģērbšanās stilu, nesajauks to, ko bija apģērbis Galjano ar klasisko hasīdu apģērbu. Hasīdi nenēsā tādas cepures, svītrainas bikses, zilus mēteļus un askotas kaklasaites. Tas ir Džons Galjano. Viņa tēls vienmēr ir ekscentrisks, bet mati ir gari. "New York Post" reportieri labākajā gadījumā šo faktu ignorē, sliktākajā – popularizē ar mēŗki pārdot vairāk avīzes eksemplāru."

Foto: no vietnēm nydailynews.com, swaggernewyork.com

Komentāri