Austrumukrainā mīnas nogalina vairāk nekā 40 bērnus, Mixnews.lv

Austrumukrainā mīnas nogalina vairāk nekā 40 bērnus

фото

Pasaulē | 2015. gada 1. aprīlī plkst. 11:55

ANO bērnu fonds UNICEF paziņojis, ka Ukrainas austrumos mīnas nogalinājušas vairāk nekā 40 bērnus, vēsta LETA-"Korrespondent.net".

"Kopš pagājušā gada marta Doņeckas un Luhanskas reģionos Austrumukrainā vismaz 109 bērni savainojušies un 42 gājuši bojā no nesprāgušām mīnām un munīcijas," informē UNICEF.

Fonds sācis informatīvu kampaņu par nesprāgušas munīcijas bīstamību. Organizācija arī norādījusi, ka bērnu skaits, kurus nogalinājusi vai ievainojusi munīcija vai mīnas, būtu ievērojami lielāks, ja statistikā tiktu iekļauti reģioni, kurus nekontrolē valdības armija. Tas, ka šīm teritorijām nav iespējams piekļūt, sagādā nopietnas problēmas tur strādājošajām humānās palīdzības organizācijām.

Bērni cieš no munīcijas un mīnām, jo tās var būt košās krāsās un diezgan mazas. Viņi var atrast šādus priekšmetus un domāt, ka tās ir rotaļlietas vai kaut kas vērtīgs. Tas savukārt var novest pie traģēdijas.

"UNICEF un tā partnerorganizācijas ir sākušas kampaņu par mīnu bīstamību krīzes skartajos Ukrainas reģionos, lai svarīgā informācija par riskiem, kas saistīti ar mīnām un sprāgstvielām, sasniegtu 500 000 bērnu un viņu ģimenes," pavēstījusi organizācija.

Kampaņas gaitā tiks izplatīta informācija drukātā, video un digitālā formā. Tiks apmācīti arī apmēram 100 skolotāji un skolu psihologi.

Komentāri