Kanādas ūdeņos atklāj Fukušimas kodolkatastrofas radiāciju, Mixnews.lv

Kanādas ūdeņos atklāj Fukušimas kodolkatastrofas radiāciju

фото

Pasaulē | 2015. gada 8. aprīlī plkst. 11:41

Kanādas rietumu piekrastē paņemtos ūdens paraugos konstatētas radioaktivitātes pēdas no 2011.gadā avarējušās Japānas Fukušimas atomelektrostacijas, paziņojis Apvienotais Fukušimas okeāna radioaktīvo izotopu novērošanas tīkls (InFORM), ziņo LETA-AFP.

Šī ir pirmā reize, kad cēzija 134 pēdas konstatētas Ziemeļamerikas piekrastē, norādīja InFORM.

Organizācija uzskata, kas tas nācis no Fukušimas atomelektrostacijas. Šā gada 11.martā apritēja četri gadi, kopš Japānu satricināja spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami.

Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.

InFORM secinājusi, ka cēzija līmenis Kanādas rietumu piekrastē februārī paņemtajos ūdens paraugos neatbilda starptautiski noteiktajam līmenim un var apdraudēt cilvēku un vides veselību.

Viens no InFORM zinātniekiem intervijā radio CBS norādīja, ka viņi jau prognozējuši šādu scenāriju un piebilda, ka novērošana būs jāveic vēl vairākus gadus, lai pilnībā novērtētu Fukušimas atomelektrostacijas katastrofas ietekmi.

InFORM apvienojušies zinātnieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji un vienkārši ieinteresēti pilsoņi, kas seko līdzi piesārņojuma izplatībai.

Komentāri