Francijā cīnīties džihādistu rindās vairāk grib sievietes nekā vīrieši, Mixnews.lv

Francijā cīnīties džihādistu rindās vairāk grib sievietes nekā vīrieši

фото

Pasaulē | 2015. gada 17. aprīlī plkst. 15:10

Francijā martā pirmo reizi ekstrēmistu tīklu darbības rezultātā sievietes radikalizētas lielākā skaitā nekā vīrieši, ziņo LETA-DPA.

Francijas varasiestādes kopš 2014.gada aprīļa apkopo datus no cilvēkiem, kas ir noraizējušies par saviem ģimenes locekļiem, kuri varētu pamest valsti, lai pievienotos kaujinieku grupējumiem.

Atbilstoši iepriekšējiem datiem cilvēku vidū, kas pamet Franciju, lai pievienotos džihādistiem, 57% bijuši vīrieši.

Tomēr martā Francijas varasiestādēm ziņots par 136 sievietēm un 125 vīriešiem, vēsta BFM-TV. Izmaiņas notikušas īpaši uz sieviešu auditoriju mērķētās propagandas rezultātā.

"Ir būtiska sieviešu līdzdalība, un šo parametru dēļ tas ir augošs fenomens," BFM-TV sacīja noziedzības apkarošanas komisārs Pjērs N'Gahane. Ticis ziņots par 3670 cilvēkiem, kas esot pakļauti riskam, ka viņi varētu pamest Franciju un cīnīties džihādistu rindās.

Vēl šonedēļ Francijas premjerministrs Manuels Valss atzina, ka atbilstoši izlūkdienestu ziņām pašnāvnieku uzbrukumos Irākā un Sīrijā dzīvību zaudējuši septiņi Francijas pilsoņi.

Karadarbības zonā šajās valstīs šobrīd uzturas 434 Francijas pilsoņi, bet 96 ir nogalināti, viņš piebilda.

Eiropas amatpersonas pieļauj, ka "Islāma valsts" un citu džihādistu grupējumu rindās Sīrijā un Irākā šobrīd karo 5000 līdz 6000 eiropiešu.

Komentāri