Jaceņuks: Krievija varētu uzbrukt Ukrainai 8. vai 9.maijā, Mixnews.lv

Jaceņuks: Krievija varētu uzbrukt Ukrainai 8. vai 9.maijā

фото

Pasaulē | 2015. gada 21. aprīlī plkst. 16:33

Varbūtība, ka 8. vai 9.maijā Krievija varētu sākt tiešu militāru iebrukumu Ukrainā, nav pārāk liela, otrdien atzina Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, ziņo LETA-UKRAINSKA PRAVDA.

"Es iztēlojos tā - visticamāk, 8. un 9.maijā tieša militāra iebrukuma izredzes nepastarpināti ir, bet tās ir ļoti nelielas," Valsts Ārkārtas situāciju komisijas sēdē saistībā ar maija svētku sagatavošanu sacīja premjers.

"Krievija nogaidīs, cita starpā arī gaidīs galīgo lēmumu par sankcijām, kam ir jābūt jūnijā. Bet šie draudi šodien saglabājas pārāk augsti," norādīja Jaceņuks.

Viņš mudināja drošības un tiesībsargājošo struktūru pārstāvjus, kas piedalījās sēdē, cīnīties ar pretinieka diversijām. Jaceņuks arī aicināja katru dienu turpināt darbu pie fortifikācijas būvju celšanas.

Jāpievērš uzmanība militārās tehnikas atjaunošanai, modernizācijai un iegādei, uzsvēra premjers. "Kavēties nedrīkst ne dienu, mums ir jābūt gataviem jebkuram scenārijam," brīdināja Jaceņuks.

Luhanskā un tās apkaimē šobrīd ir sakoncentrēti teju 10 000 vietējo kaujinieku, Krievijas karavīru un algotņu, pirmdien paziņoja organizācijas "Informatīvā pretošanās" koordinators un Ukrainas parlamenta Tautas frontes frakcijas deputāts Dmitro Timčuks.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Komentāri