Čehijas prezidents: Krievijas uzbrukums Baltijas valstīm būtu pašnāvniecisks, Mixnews.lv

Čehijas prezidents: Krievijas uzbrukums Baltijas valstīm būtu pašnāvniecisks

фото

Pasaulē | 2015. gada 22. aprīlī plkst. 11:43

Čehijas prezidents Milošs Zēmans otrdien intervijā ziņu aģentūrai AP paudis viedokli, ka Krievijas uzbrukums Baltijas valstīm ir mazticams, jo prezidents Vladimirs Putins nav pašnāvnieciski noskaņots, ziņo LETA-AP.

"Es nedomāju, ka Krievija varētu sākt karu, uzbrūkot kādai no NATO dalībvalstīm, jo Vladimirs Putins noteikti nav pašnāvniecisks, un viņš zina, kādas tam būtu sekas," paziņoja Zēmans.

"Es esmu pārliecināts, ka tādā gadījumā sekotu ne tikai politiska un ekonomiska, bet arī pienācīga militāra reakcija," viņš piebilda.

Zēmans, kura amats ir vairāk ceremoniāls, iepriekš iebilda Rietumu sankcijām pret Krieviju un pauda viedokli, ka tās būtu atceļamas, ja Krievija neiebrūk Ukrainas teritorijā. Zēmans norādīja, ka uzskata šīs sankcijas par neproduktīvām, līdzīgi kā agrākās sankcijas pret Kubu. Čehijas prezidents arī pauda viedokli, ka Krievijai nebūtu ekonomiskas jēgas anektēt Ukrainas austrumus.

"Es domāju, ka Krievija ir apmierināta ar Krimas aneksiju. Es šaubos, ka būtu iespējams iekarot Austrumukrainu, vienkārši tāpēc, ka to iznīcinājis pilsoņu karš un Maskavai būtu jābaro desmitiem miljonu izsalkušo," sacīja Zēmans, piebilstot, ka Maskava to vienkārši nespētu.

Komentāri