Eksperti: Baltajam namam uzbruka krieviski runājoši hakeri, Mixnews.lv

Eksperti: Baltajam namam uzbruka krieviski runājoši hakeri

фото

Pasaulē | 2015. gada 23. aprīlī plkst. 14:27

Hakeri, kas pēdējo mēnešu laikā uzlauzuši ASV valsts departamenta un Baltā nama datortīklus, ir "krieviski runājošie", trešdien atzina drošības eksperti, ziņo LETA-AFP.

Hakeri vērušies pret tādiem svarīgiem mērķiem kā valdības iestāžu un lielo uzņēmumu datortīkli ne tikai ASV, bet arī Vācijā, Dienvidkorejā un Uzbekistānā, norāda Krievijas kiberdrošības uzņēmuma "Kaspersky Lab" speciālisti.

Viņu izmantotā ļaunatūra "CozyDuke" līdzinās tām datorprogrammām, kas pēdējos gados izmantota, lai apietu visspēcīgākās drošības programmas. "Kaspersky Lab" norāda, ka "CozyDuke" kodējums ir saistīts ar tādu ļaunatūru kā "MiniDuke" un "CosmicDuke" kodējumu.

Uzņēmums "ir pārliecināts", ka šos spiegošanas rīkus ir radījuši un vada "krieviski runājošie".

"Kaspersky Lab" brīdina, ka datortīklu inficēšanai tiek izmantoti šķietami drošas e-pasta vēstules ar pielikumiem, kas gadījumā, ja uz tiem uzklikšķina, instalē saņēmēja datorā ļaunatūru. Viens no šādiem pielikumiem ir uzjautrinošs video par "biroja mērkaķiem", kas šķiet ļoti nevainīgs.

"Šie video ar patiku tiek ātri izplatīti pa kantori, kamēr fonā sistēma tiek nemanāmi inficēta," norāda uzņēmuma eksperti.

Komentāri