Baltijas valstis atteikušās piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju, Mixnews.lv

Baltijas valstis atteikušās piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju

фото

Pasaulē | 2015. gada 24. aprīlī plkst. 11:44

Igaunija līdz ar Latviju un Lietuvu atteikusies piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās ar Krieviju, ziņo LETA, atsaucoties uz Igaunijas sabiedrisko raidorganizāciju ERR.

Iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs paziņoja, ka pēc Krievijas iniciatīvas rīkotās mācības koordinē un organizē institūcijas, kas ir tieši saistītas ar Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera nolaupīšanu Igaunijas teritorijā.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta preses sekretārs Martins Luige sacīja, ka mācības "Zapad 2015" paredzētas no marta līdz jūnijam un tajās galvenokārt notiktu informācijas apmaiņa. Mācībās piedalīties atteikušās arī Lietuva un Latvija.

"Grūti pateikt, vai kopīgās mācības varēs notikt, ja tajās attiekušās piedalīties vairākas valstis," teica Luige.

"Turklāt vērts piebilst, ka robežsargu mācībām Krievija izmanto to pašu nosaukumu, kuru tā izmanto vērienīgām militārajām mācībām "Zapad", kas liek uzdot nopietnus jautājumus par šo mācību saturu un mērķiem, tostarp propagandas jomā. Ievērojot iepriekš minēto, kā arī drošības situācijas izmaiņas kopumā, kā arī Krievijas uzvedību Ukrainā, mēs neuzskatām par iespējamu piedalīties kopīgās robežsardzes mācībās "Zapad 2015", kuras rīko Krievijas Federācija," atzina Igaunijas iekšlietu ministrs.

Komentāri