Valstu tops: Kur māmiņām ir vislabākā dzīve, Mixnews.lv

Valstu tops: Kur māmiņām ir vislabākā dzīve

фото

Pasaulē | 2015. gada 5. maijā plkst. 14:41

Māmiņām vislabākā dzīve ir Norvēģijā, Somijā un Islandē, bet Latvija starptautiskās organizācijas "Glābiet bērnus" pirmdien publiskotajā ikgadējā "Māmiņu indeksā" starp 179 valstīm noslīdējusi līdz 40.vietai.

"Māmiņu indeksā" no Baltijas valstīm visaugstāk atrodas Igaunija - 27.vietā, bet Lietuva ar Poliju dala 28. un 29.vietu.

Latvija pēdējos gados "Māmiņu indeksā" piedzīvojusi būtisku lejupslīdi, no 2008.gadā ieņemtās 24.vietas katru gadu zaudējot pozīcijas.

2014.gadā Latvija atradās 34.vietā, Igaunija 23.vietā, bet Lietuva ar Čehiju dalīja 24. un 25.vietu.

"Glābiet bērnus" jau 16 gadus neilgi pirms Mātes dienas publisko šo indeksu, kurā novērtēts jauno māmiņu veselības līmenis, bērnu mirstība, sieviešu izglītība un ienākumu līmenis un politiskais statuss.

Saskaņā ar šogad publiskotajiem datiem visliktākā dzīve māmiņām ir Somālijā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Centrālāfrikas Republikā, Mali un Nigērā.

Deviņas no desmit valstīm, kas atzītas par sliktākajām bērnu dzemdēšanai un audzināšanai, plosa konflikti un vardarbība.

Savienotās Valstis "Māmiņu indeksā" šogad noslīdējušas no 31.vietas uz 33.vietu, atpaliekot no Japānas, Polijas un Horvātijas.

ASV sievietēm risks mirt grūtniecības vai dzemdību laikā ir augstākais attīstīto valstu vidū, secinājusi "Glābiet bērnus".

Kanāda ierindojusies 20.vietā, bet Francija un Lielbritānija - 23. un 24.vietā.

Austrālija ieņem augsto 9.vietu un ir vienīgā valsts ārpus Eiropas, kas iekļuvusi saraksta top desmitniekā.

Dānija ierindojusies saraksta 4.vietā, Zviedrija ieņem 5.vietu, Nīderlande iekļuvusi 6.vietā, bet Spānija 7.vietā. Vācija ieņem 8.vietu, bet Beļģija - 10.vietu.

Komentāri