Interneta tirdzniecības gigants "Amazon" asi reaģē uz iespējamiem darbinieku iebaidīšanas gadījumiem, Mixnews.lv

Interneta tirdzniecības gigants "Amazon" asi reaģē uz iespējamiem darbinieku iebaidīšanas gadījumiem

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. februārī plkst. 07:29

ASV interneta tirdzniecības gigants "Amazon" Vācijā nekavējoties pārtraucis attiecības ar apsardzes firmu "Hensel European Security Services", kuras darbiniekus pagājušajā nedēļā apvainoja nepieņemamā attieksmē pret sezonas strādniekiem, ziņo "thelocal.de".

"Amazon" preses sekretāre Ulrika Stokere paziņoja, ka "līgumattiecības ar apsardzes firmu ir nekavējoties pārtrauktas".

Skandāls sākās pēc tam, kad raidorganizācija ARD demonstrēja dokumentālo filmu, kurā tika apgalvots, ka sezonas strādnieki, kas ieradušies no tādām valstīm kā Spānija un Polija, saņēmuši mazāku algu, nekā solīts, un viņu mītnes regulāri pārmeklētas, pakļaujot darbiniekus pārmērīgai uzraudzībai.

Savukārt apsargi, no kuriem vairāki ģērbušies formās, kas asociējas ar nenocistu grupējumiem, darbiniekus izsmējuši un iebiedējuši.

"Kā atbildīgs darba devējs, kas nodarbina vairāk nekā 8000 darbiniekus, "Amazon" ir absolūti neiecietīga pret jebkuru diskriminācijas un iebaidīšanas gadījumu. Un tieši to pašu mēs sagaidām no saviem partneriem," teikts kompānijas paziņojumā. Kompānija izmeklēs pieminētos gadījumus un necietīs nekādus darbinieku iebaidīšanu.

Apsardzes kompānija "Hensel European Security Services" pagājušās nedēļas nogalē noraidīja apgalvojumus, ka atbalstītu galēji labējās idejas, bet atzinusi, ka apsargi pārmeklējuši darbinieku istabas, ziņo LETA-AFP. Tas esot darīts saskaņā ar kopmītņu vadību, lai izmeklētu kādu tur notikušu zādzību. Jāpiebilst, ka apsardzes firmu algo nodarbinātības aģentūra, kas gādā darbiniekus "Amazon" noliktavām, nevis pati interneta tirdzniecības kompānija.

Vācijas nodarbinātības ministre Urzula fon der Leijene intervijā laikrakstam "Welt am Sonntag" uzsvēra, ka medijos izskanējušās apsūdzības ir nopietnas, tādēļ nepieciešams noskaidrot visus faktus un, ja "Amazon" algotās nodarbinātības aģentūras darbībā tiks atklāti pārkāpumi, tā var zaudēt darbības licenci.

Foto: no vietnēm mashable.com, businessinsider.com

Komentāri