Armēnijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais valsts galva (papildināta), Mixnews.lv

Armēnijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais valsts galva (papildināta)

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. februārī plkst. 08:38

Pievienotas pēdējās divas rindkopas

Armēnijā pirmdien notikušajās prezidenta vēlēšanās, saņemot vairāk nekā 58% balsu, uzvarējis līdzšinējais valsts galva Seržs Sarkisjans, liecina oficiālie rezultāti, ziņo LETA/AFP.

Viņa tuvākais sāncensis bijušais ārlietu ministrs Rafi Hovanisjans saņēmis 36,75% balsu. Tiesa gan, Hovanisjans jau izteicies, ka vēlēšanas nav bijušas godīgas.

Hovanisjans uzstāj, ka viņš patiesībā uzvarējis vēlēšanās, un aicina Sarkisjanu, kurš atbilstoši oficiālajiem rezultātiem izcīnījis 58,64% balsu, atzīt sakāvi.

"Mūsu cilvēki ir pelnījuši "de jure" ievēlētu prezidentu," sacīja Hovanisjans, ar to, saprotams, domājot sevi.

Hovanisjana komandas cilvēki min arī visai dīvainus pierādījumus negodīgai vēlēšanu norisei. Tā viņi apgalvo, ka esot izmantota "gaistošā tinte", lai varētu notikt vairākkārtēja balsošana, braukušas taksometru un autobusu "karavānas", lai iecirkņos nogādātu valdības atbalstītājus.

Savukārt Sarkisjana Republikāņu partijas preses pārstāvis Eduards Šarmazovs norādīja, ka arī balsotāju aptaujās Sarkisjans bijis "vienīgais līderis", un sacīja, ka balsojums bijis "labākais neatkarīgās Armēnijas vēsturē", vienlaikus apsūdzības viltojumos kategoriski noraidot. Arī policija apsūdzības noraidīja, sakot, ka šādi apgalvojumi ir "acīmredzami izdomājumi".

Pārējie pieci augstā amata kandidāti saņēmuši mazāk par 10% balsu. Vēlēšanās piedalījušies 60% balsstiesīgo pilsoņu.

Nule kā notikušās Armēnijas prezidenta vēlēšanās, salīdzinot ar iepriekšējo reizi, kad tur notika valsts galvas vēlēšanas, bijuši uzlabojumi, tomēr arī tagad vēlēšanās trūcis patiesas konkurences, otrdien apliecināja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas novērotāji.

"Šīs vēlēšanas demonstrēja uzlabojumu, tomēr patiesas konkurences nebija," sacīja misijas vadītājs Tonino Picula. "Konkurence ir kritiski svarīga, ja Armēnija grib īstenot savas tautas ilgas pēc dinamiskas un līdzdalīgas demokrātijas."

Foto: yourvote.ru

Komentāri