Spānijā izsludina trauksmi; karstums pārsniedz +42 grādus (FOTO), Mixnews.lv

Spānijā izsludina trauksmi; karstums pārsniedz +42 grādus (FOTO)

фото

Pasaulē | 2015. gada 15. maijā plkst. 10:15

Spānijas Katalonijas reģionā maijā pārspēti līdzšinējie karstuma rekordi, ziņo LETA-THE LOCAL.

Spānijas Ļeidas provincē kādā ciematā gaisa temperatūra sasniegusi 36,6 grādus pēc Celsija. Taragonā termometra stabiņš pakāpies līdz 36,1 grāda atzīmei, bet Barselonā temperatūra sasniegusi 36 grādus.

фото

фото

Iepriekšējais rekords kopš mērījumu sākuma pirms vairāk nekā 100 gadiem bija 34,9 grādi pēc Celsija, kas tika reģistrēti 1912.gada 9.maijā. Katalonijas meteoroloģijas aģentūras SMC pārstāvis norādīja, ka nesenā gaisa temperatūra noteikti ir neparasta maijam un liecina par to, ka vasara sākas arvien agrāk.

фото

Viņš atturējās karstuma vilni saistīt ar klimata izmaiņām, bet sacīja, ka vidējā gaisa temperatūra tuvākajos gados, visticamāk, tikai pieaugs. Pašreizējo karstuma vilni viņš skaidroja ar karstajām gaisa masām, kas ieplūst no Āfrikas ziemeļiem.

фото

Viskarstākā vieta Spānijā šogad bijusi Lansarote, kur trešdien lidostā tika reģistrēti 42,4 grādi pēc Celsija.

фото

фото

Karstuma dēļ Spānijas varasiestādes 33 provincēs izsludinājušas trauksmi, bet Valensijā izsludināta "sarkanā trauksme", jo gaisa temperatūra tur var pakāpties līdz 42 grādiem. Alikantē izsludināta "oranžā trauksme". Meteorologi prognozē, ka tur gaiss var iesilt līdz 39 grādiem pēc Celsija.

Komentāri